Strona główna / Na czasie / Nawigacje ze stacją pogody
środa 16 wrzesień 2009 | Jan Petersen/Navigon
Nawigacje ze stacją pogody
Nawigacja sama w sobie to oczywistość. Dzisiaj producenci ścigają się na funkcje dodatkowe. Stacja pogody dostarczająca prognozy i informacje pogodowe on-line w trakcie podróży, to korzyść.

 

W modelu Navigon 6350 Live z Specjalny moduł dostarcza aktualne informacje na temat ruchu drogowego, pogody, dostępnych miejsc parkingowych czy szczegółów celów specjalnych dzięki dostępowi do usługi Google Local Search. Model ten wyposażony jest w nową funkcję sterowania głosem (Professional Voice Command 2.0) oraz liczne opcje obrazowania 3D.

Informacje Traffic Live w czasie rzeczywistym

Do tej pory system TMC Pro dostarczał kierowcom informacji na temat korków, a urządzenia NAVIGON z funkcją Clever Parking pomagały znaleźć parkingi w pobliżu celu podróży. Teraz funkcja NAVIGON Traffic Live udostępnia informacje o aktualnym natężeniu ruchu drogowego na trasie podróży w czasie rzeczywistym. Co więcej, dzięki funkcji NAVIGON Clever Parking Live, można się dowiedzieć, ile wolnych miejsc parkingowych jest jeszcze dostępnych, a także czy parking zapełnia się, czy opróżnia. To tylko dwa przykłady korzyści jakie niesie kierowcom nowa usługa NAVIGON Live. Pozwala ona dodatkowo wyszukiwać restauracje czy sklepy w okolicy za pomocą usługi Google Local Search, wpisując dowolną kombinację słów kluczowych, a także przeglądać ich recenzje, pozostawione przez innych użytkowników.

3 miesiące gratis

Usługa NAVIGON Live jest dostępna bezpłatnie przez pierwsze 3 miesiące. Decydując się na roczny abonament dostęp kosztuje równowartość 79.95 euro, lub 139.95 za dwuletni. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup w ciągu pierwszych 30 dni korzystania z usługi, przewidziana jest 25% zniżka.

Navigon słyszy język mówiony

Modele NAVIGON 6350 Live oraz NAVIGON 6310 są jeszcze lepiej wyposażone niż poprzednicy z tej samej półki. Seria 63xx ma poprawioną funkcję sterowania głosem (Professional Voice Command 2.0), która umożliwia komfortowe i precyzyjne komunikowanie się z urządzeniem – polecenia mogą być wydawane w normalnym, potocznym języku.

Realizm trójwymiarowy w obrazach

NAVIGON 6350 Live i NAVIGON 6310 to także imponujący przewodnicy w 3D: dzięki zawartym w nich takim ulepszonym funkcjom jak Panorama View, Landmark View czy City View, rzeźba terenu, zabytki i budynki w miastach są wyświetlane jako trójwymiarowe, realistczne obrazy. Dzięki 4.3 calowemu wyświetlaczowi w formacie 16.9, chromowanym brzegom, błyszcząco czarnej obudowie oraz stylowym uchwycie, seria 63xx ma elegancki wygląd. Nowa seria urządzeń z wysokiej półki ma oczywiście wszystkie użyteczne, zwiększające bezpieczeństwo funkcje, takie jak NAVIGON MyRoutes (proponowanie kilku tras w zależności od nawyków kierowcy), Clever Parking (wspomaganie parkowania), TMC Routing Info, Spoken TMC, POI Click czy Real Road Sign Pro (wyświetlanie znaków ostrzegawczych).

Ceny, dostępność

Patrząc na listę funkcji, modele serii 63xx mają atrakcyjną cenę. NAVIGON 6350 Live kosztuje 1199 PLN, wliczając w to moduł NAVIGON Live, natomiast NAVIGON 6310 jest dostępny za 999 PLN, będąc tańszy niż jego poprzednicy tej samej klasy. Moduł Live może być dokupiony do tego urządzenia za 399 PLN. NAVIGON 6310 będzie dostępny w sklepach w połowie września, a NAVIGON 6350 Live od października 2009.

Funkcje NAVIGON 6310/NAVIGON 6350 Live

 • 4.3 calowy wyświetlacz
 • Usługa NAVIGON Live (w NAVIGON 6350 Live)
 • Panorama View3D, Landmark View3D,City View3D
 • Professional Voice Command 2.0
 • Zestaw głośnomówiący luetooth
 • Reality View Pro (Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań)
 • Lane Assistant Pro (Asystent Pasa Ruchu)
 • TMC Routing
 • Spoken TMC
 • Real Road Sign Pro
 • NAVIGON MyRoutes
 • NAVIGON Clever Parking
 • POI Click
 • NAVIGON MyReport

Nawigacja premium

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej