Strona główna / Na czasie / Telefon do zarabiania - Skype 3.1 Gold
poniedziałek 26 marzec 2007 | Anna PAWŁOWSKA-POJAWA
Telefon do zarabiania - Skype 3.1 Gold
Przekazana właśnie użytkownikom Skype Prime pobiera opłaty za połączenia głosowe inaczej. Opłatę uiszcza się za informację towarzyszącą połączeniu, którą można wybrać wg przydatności dla naszego biznesu. Połączenie jest gratis.

Zarabianie bez wychodzenia z domu czy biura – dzięki Internetowi coraz więcej przedsiębiorstw właśnie w sieci prowadzi swoją działalność. Jednak oddana do użytku kilka dni temu aplikacja Skype Prime to usługa nowatorska nie tylko ze względu na fakt, że wykorzystuje możliwości sieci do zarabiania pieniędzy, i nie tylko dlatego, że źródłem dochodu jest opłata za usługi głosowe, ale przede wszystkim ze względu na to, że płaci się za możliwość skorzystania z czyjejś wiedzy i doświadczeń.

Jak to działa?

Aby korzystać ze Skype Prime, obie strony muszą korzystać z wersji Skype’a 3.1.0.134 lub nowszej. Za nawiązanie połączenia nie ponosi się żadnych kosztów, dopiero potem doradca, czy też po prostu - ten kto oferuje wiedzę, adresat połączenia, przesyła swoją propozycję (opłata może być ryczałtowa jednorazowa lub liczona od minuty połączenia). Zainteresowany poradą, po uzyskaniu informacji o konieczności poniesienia opłaty, może wtedy zrezygnować z usługi, nie ponosząc strat, albo przystać na proponowane warunki. W takim przypadku opłata jest pobierana  z konta Skype dzwoniącego i przekazywana na wirtualne konto usługodawcy. Następnie środki w postaci realnych pieniędzy są przekazywane za pośrednictwem PayPal. Dodatkowo aplikacja umożliwia stworzenie fragmentów kodu HTML z informacją o naszej usłudze Skype Prime, które można wykorzystać do promowania usługi na własnej witrynie internetowej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (w stopce).

Nic za darmo

Oczywiście Skype nie jest instytucją charytatywną i pobiera za swoje usługi opłatę w postaci części wynagrodzenia. Przychody uzyskiwane za pośrednictwem Skype Prime są obciążone prowizją wysokości 30 proc., co jak na usługi w Internecie jest opłatą dość wysoką. Warto jednak mieć na uwadze, że to pionierska wersja tego typu oprogramowania i z czasem stawka prowizji powinna spadać, a rosnąć będą obroty z tytułu wymiany informacji za pośrednictwem komunikatora.  Inną niedogodnością jest fakt, o którym operator usługi z góry uprzedza – pieniądze wpływają na konto doradcy po około czterech miesiącach. To z kolei ma stanowić zabezpieczenie obu stron usługi przed próbami oszustwa.  

Książka telefoniczna 2.0.

Równocześnie ze Skype Prime oddano do użytkowania również aplikację Skype Find, która wpisuje się w rosnącą popularność serwisów społecznościowych Web 2.0. Aplikacja pozwala rejestrować, przeglądać i klasyfikować ulubione firmy z całego świata. Umożliwia wprowadzenie do bazy danych naszych ulubionych klubów, sprawdzonych usługodawców, słowem wszystkiego, co uważamy za godne polecenia bądź wręcz przeciwnie, chcemy przed nimi ostrzec. W założeniach firmy, do końca roku w bazie Skype Find znajdzie się około miliona podmiotów ze wszystkich stron świata. Korzystanie z usługi jest bardzo proste – wystarczy kliknąć zakładkę Skype Find i można się dowiedzieć, co rekomendują nasi znajomi, znaleźć potrzebną usługę jak najbliżej naszego miejsca pobytu, można wreszcie dopisać własną rekomendację albo od razu skontaktować się z wyszukana firmą (np. korzystając z usługi Skype Out).

Mam już Skype…
Użytkownicy starszych wersji Skype bez problemu mogą skorzystać z nowych funkcji programu, aktualizując swoja wersję oprogramowania do Skype 3.1. dla Windows.

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej