Strona główna / Na czasie / Rozmawiaj z Vigorem przez FreecoNet
wtorek 27 marzec 2007 | Anna Pawłowska-Pojawa
Rozmawiaj z Vigorem przez FreecoNet
Zaawansowane technologicznie routery do obsługi szerokopasmowego dostępu do Internetu, komunikacji VoIP oraz tworzenia VPN zaoferuje wkrótce firma DrayTek. Routery z serii Vigor przeznaczone są zarówno dla domu, dla biura, jak i dla większych organizacji.

Routery zostały wyposażone w mechanizmy QoS zapewniające uprzywilejowanie dla ruchu VoIP, bramki VoIP z portami FXS dla telefonów analogowych oraz porty FXO (umożliwiające podłączenie routera do zwykłej linii telefonicznej. Są też skonfigurowane do działania na platformie FreecoNet. Ponadto mają wbudowane oprogramowanie w języku polskim oraz spolonizowany zestaw narzędzi do aktualizacji oprogramowania i zarządzania routerem. W Polsce dystrybutorem produktów DrayTek jest firma Brinet.

FreecoNet (www.freeconet.pl) to platforma VoIP, która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów bez względu na to, od jakiego operatora pochodzą te numery lub w jakich krajach mieszkają użytkownicy. Do osób niezarejestrowanych można dzwonić za pośrednictwem dowolnego operatora VoIP lub przez operatorów obecnych na TelArenie (usługa FreecoNet umożliwiająca wybór operatora), którzy walczą o każde połączenie. Zawsze wygrywa ten, który zaoferuje najniższą stawkę na dane połączenie. Obecnie opłaty za rozmowy na numery stacjonarne w Polsce i niezarejestrowane we FreecoNet kształtują się w granicach 5 - 9 groszy za minutę, a na komórki - od 32 groszy za minutę.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej