Strona główna / Na czasie / Nowości HTC z Windows Mobile 6.5
wtorek 06 październik 2009 | Serwis prasowy/HTC
Nowości HTC z Windows Mobile 6.5
Nie dość, że HTC przygotowało nowe smartfony, to jeszcze razem z urządzeniami wchodzi nowy system operacyjny Windows Mobile 6.5. Nowy Windows będzie instalowany na telefonach HTC HD2, Touch2, Touch Diamond2 i Touch Pro2. Klienci, którzy kupili HTC Touch Diamond2 i Touch Pro2 wcześniej, będą mogli dokonać bezpłatnej aktualizacji.

Pierwszy z telefonów HTC - HTC HD2, posiada inteligentny interfejs użytkownika. Zastosowany w HD2 szeroki ekran pojemnościowy o przekątnej 4,3 cala pozwala na wyświetlanie ostrego, wyraźnego obrazu oraz wygodne przeglądanie stron internetowych i korzystanie z aplikacji. 

Pojemnościowy ekran

HTC HD2, jako pierwszy wśród telefonów z systemem Windows, wykorzystuje pojemnościowy ekran dotykowy. Dzięki niemu, za dotknięciem palców, można łatwo przeglądać, powiększać i zmieniać wielkości stron internetowych, widok plików Microsoft Office, dokumentów PDF i zdjęć. Duży ekran umożliwia szybsze, wydajniejsze i dokładniejsze pisanie za pomocą klawiatury ekranowej. Dzięki wbudowanemu mobilnemu procesorowi  Snapdragon firmy Qualcomm, o częstotliwości 1 GHz, HTC HD2 zapewnia większą wydajność obsługi aplikacji. 

HTC: Telefon dla mnie, Zawsze blisko, Odkrywaj nieoczekiwane

HTC kieruje się w swoich projektach innowacyjnością i pasją ulepszania życia, mając na uwadze tych, którzy są później użytkownikami. Idea HTC Sense, w telefonie Hero i wszystkich kolejnych, opiera się na trzech zasadach: Telefon dla mnie, Zawsze blisko, Odkrywaj nieoczekiwane.

  • Telefon dla mnie - HD2 to kolejny krok w kierunku personalizacji telefonów. Okienkowy ekran o przekątnej 4,3 cala pozwala, np. wyświetlać animowane informacje o pogodzie z wykorzystaniem całego ekranu, jednak bez ingerencji w ważne aplikacje i informacje. HD2 może być modyfikowane w sposób najbardziej odpowiadający potrzebom użytkownika poprzez pobranie jednej z wielu przydatnych aplikacji z nowej witryny Windows Marketplace for Mobile.
  • Zawsze blisko - HD2 umożliwia szybki i wygodny kontakt z ważnymi dla użytkownika osobami - rozmowy telefoniczne, wiadomości tekstowe, emaile oraz aktualizacje wpisów w serwisach społecznościowych, na przykład Facebooka. Wszystkie te funkcje zgromadzone są w jednym miejscu. Zastosowane rozwiązanie pozwala, w trakcie korespondencji mailowej, przełączyć się szybko na rozmowę przez wciśnięcie przycisku dzwonienia. HTC zawiera nową Windows’ową wersję Twittera o nazwie Peep. Telefon umożliwia też dzielenie się zdjęciami zrobionymi za pomocą wbudowanego telefonu, o rozdzielczości 5 MP poprzez portale Facebook czy Twitter.
  • Odkrywaj nieoczekiwane - HTC Sense zapewnia łatwość użytkowania, innowacyjność oraz wiele przyjemnych doznań, których użytkownicy doświadczają podczas użytkowania telefonu. Telefon zawiera wbudowane czujniki, łącznie z czujnikiem zbliżeniowym, który służy między innymi do wykrywania przypadkowego dotknięcia ekranu podczas podnoszenia by  odebrać lub wykonać rozmowę. Czujnik światła automatycznie dostosowuje jasność ekranu. Dzięki modemowi 3G i obsłudze WiFi, telefon może służyć jako punkt dostępowy do Internetu dla komputerów i innych urządzeń.

 

Telefon z Windows

Z uwagi na zastosowanie systemu Windows, HTC HD2 charakteryzuje się rozbudowanymi możliwościami komunikacji, przeglądania Internetu, opcjami biurowymi, oferowanymi przez Windows Mobile 6.5.  Zaawansowane mechanizmy pocztowe połączone z możliwością synchronizacji z Microsoft Exchange umożliwiają sprawdzanie i zarządzanie  kilkoma kontami pocztowymi. Nowy serwis My Phone firmy Microsoft pozwala na bezpłatną, automatyczną archiwizację i synchronizację zawartości naszego telefonu ze zdjęciami, muzyką, listą kontaktów oraz wiadomości tekstowych z telefonu do Internetu.


Reszta rodziny HTC

  • HTC Touch Pro2 - zaprojektowany do celów biznesowych, charakteryzuje się stylową obudową i w pełni funkcjonalną klawiaturą QWERTY, zapewniając tym samym największą z możliwych, funkcjonalność biznesową w połączeniu z pełną mobilnością.
  • HTC Touch Diamond2 - przeznaczony jest dla użytkowników poszukujących zaawansowanych, stylowych smartfonów o niewielkich rozmiarach i zaawansowanych funkcjach.
  • HTC Touch2 - to smartfon przeznaczony dla szerokiej gamy użytkowników charakteryzujący się łatwością użytkowania i niewielkimi rozmiarami.

 

„Telefony z systemem Windows świetnie nadają się dla ludzi, którzy nie godzą się na kompromisy. Tym czego potrzebują, jest telefon, który sprosta każdemu wyzwaniu – ułatwiając życie, wzbogacając użytkowanie i oferując więcej możliwości gdziekolwiek się znajdują” - powiedział Andy Lees, Senior Vice President, Mobile Communication Business, Microsoft Corp. 

 

Dostępność

HTC Touch2, Touch Diamond2 i Touch Pro2 z systemem Windows Mobile 6.5 są już dostępne w Europie i Polsce, w kolejnych regionach pojawią się w najbliższym czasie.

Nowy telefon HTC HD2 będzie dostępny u wybranych operatorów w Polsce i w sieci sprzedaży w listopadzie 2009r. Klienci, którzy kupili telefony HTC Touch Diamond2 lub Touch Pro2 będą mogli dokonać aktualizacji poprzez zmianę ROMu, który będzie dostępny na stronach HTC w drugiej połowie października.

HTC Diamond 2: test subiektywny

 

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej