Strona główna / Na czasie / FreecoNet: dzwoń za grosze
czwartek 08 październik 2009 | eRKa/materiały prasowe
FreecoNet: dzwoń za grosze
Nawet 3 grosze brutto za minutę połączenia międzynarodowego na numery stacjonarne, z sekundowym naliczaniem rozmów - to efekt kolejnej obniżki cen we FreecoNet. Od 1 października spadły także ceny na telefony komórkowe.
Tagi: voip, freeconet,

Obniżki cen na rozmowy międzynarodowe w sieci stacjonarnej sięgają nawet kilku groszy brutto. Użytkownicy FreecoNet, którzy realizują swoje połączenia za pośrednictwem TelAreny (modułu FreecoNet), zapłacą od 6-8 groszy brutto do głównych krajów UE (Szwecja - 6 groszy, Niemcy, Hiszpania - 7 groszy, Francja, Włochy - 8 groszy). Z wujkiem z USA porozmawiać można już od 3 groszy brutto za minutę (poprzednio najkorzystniejsza cena wynosiła 7 groszy), a z przyjaciółmi w Wielkiej Brytanii - nawet za 4 grosze brutto. Spadły bowiem ceny połączeń realizowanych za pośrednictwem GTS Energis, Crowley oraz Deutsche Telekom - operatorów TelAreny.

Z obniżki cen rozmów skorzystają także użytkownicy FreecoNet, którzy dzwonią na numery  komórkowe. Od 1 października br. nowe opłaty wynoszą od 31 groszy brutto za minutę połączenia (do sieci Era, Orange, Plus), czyli taniej o blisko 20 proc. w stosunku do  poprzednich cen. Do 72 groszy brutto spadły także ceny za połączenia do sieci Play. Wszystkie rozmowy realizowane we FreecoNet są naliczane sekundowo.

Nowe stawki połączeń są dostępne dla użytkowników FreecoNet w ramach usługi TelArena, która gwarantuje najniższe na rynku ceny za połączenia wykonywane na numery niezarejestrowane we FreecoNet. Obecni na TelArenie operatorzy (Crowley, Deutsche Telekom, EXATEL, GTS Energis i Netia) rywalizują między sobą o obsługę każdego połączenia wychodzącego poza platformę, a wygrywa ten, który oferuje najniższą cenę. Rozmowy pomiędzy numerami zarejestrowanymi we FreecoNet realizowane są za darmo. W Polsce połączenia na telefony stacjonarne kosztują od 5 groszy brutto.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej