Strona główna / Na czasie / iPhone umożliwia zakupy w sieci
poniedziałek 19 październik 2009 | Cezary Tchorek-Helm
iPhone umożliwia zakupy w sieci
Już można używać iPhone'a do realizacji zakupów na terenie Polski. Nowa aplikacja została wdrożona w sklepie internetowym kolporter.pl. Rzeczywiście teraz zakupy będą "zawsze blisko Ciebie", jak głosi slogan Kolportera. A od dziś również dla użytkowników kultowego telefonu firmy z Cupertino.   

„Nasze biznesowe motto brzmi: „Zawsze blisko Ciebie”, dlatego wdrażamy nowoczesne technologie, ułatwiające naszym klientom dokonywanie internetowych zakupów niezależnie od miejsca, w którym się znajdują” – mówi Robert Sołkiewicz, pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju e-biznesu firmy Kolporter SA.

„Dostrzegamy duży potencjał po stronie użytkowników mobilnego Internetu. Zakupy internetowe realizowane przez telefon to segment rynku, który będzie się bardzo dynamicznie rozwijał. Wskazują na to nie tylko nasze własne dane sprzedażowe, lecz także opinie analityków. Zdecydowaliśmy się więc na wdrożenie nowej aplikacji, której producentem jest firma Divante” – dodał Sołkiewicz.

Wszystko do telefonu kupujemy przez telefon

Jaki asortyment kupują najczęściej mobilni użytkownicy? Według badań eMarketera przeprowadzonych w USA, produktami, do zakupu których dochodzi najczęściej przy użyciu telefonu komórkowego, są elektroniczne gadżety do telefonu – 58 procent  (dzwonki, aplikacje, itp.). Na drugim miejscu w marcowej ankiecie PriceGrabber.com znalazła się elektronika – 51 procent, na następnej pozycji sprzęt komputerowy – 37 procent. Co ciekawe, aż 36 procent użytkowników kupuje tą drogą i książki.

Bez aplikacji ani rusz

Analitycy zwracają uwagę na rosnące znaczenie mobilnych aplikacji umożliwiających dokonywanie zakupów i przestrzegają przed bagatelizowaniem mobilnych konsumentów. Zdaniem specjalistów są to osoby, które często ponawiają zamówienia, wydając na nie więcej niż przeciętny konsument, w zamian za wygodę, jaką niesie ze sobą e-commerce.

Przypomnijmy, że kolporter.pl jako jedna z pierwszych internetowych księgarni w Polsce uruchomił dla użytkowników telefonów komórkowych serwis mobi, umożliwiający zakupy bez uruchamiania komputera – przy użyciu większości komórek dostępnych na polskim rynku. Wśród nich nie mogło więc zabraknąć iPhone’a.

„Liczba użytkowników mobi.kolporter.pl ciągle rośnie, jesteśmy przekonani, że podobnie będzie z aplikacją umożliwiającą zakupy przy użyciu iPhone-ów. Planujemy wdrożenie niebawem kolejnych aplikacji umożliwiających mobilne zakupy przy użyciu kolejnych zaawansowanych technologicznie telefonów”– dodaje Robert Sołkiewicz.

Test iPhone 3GS

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej