Strona główna / Na czasie / Polskie premiery Acera
wtorek 20 październik 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Polskie premiery Acera
Firma Acer przedstawiła dzisiaj szereg nowości wprowadzanych na rynek polski. Zainteresowanie wzbudziły notebooki serii Aspire, w tym pokazany pierwszy raz, Acer Aspire One D 250 z systemem Android. Oprócz notebooków Acer pokazał desktop zabudowany w systemie AIO czyli wszystko w jednym, połączony z technologią dotykowego ekranu. Nie zabrakło również netboków Ferrari One.

Giuseppe Mastandrea, Regional Manager Acera, podkreślał rolę polskiego rynku dla Acera oraz fakt, że notebooki Acer osiągnęły pozycję numer 1 w tym segmencie.   Szef Acera na Polskę i Turcję zaakcentował zaangażowanie firmy Acer w technologię dotykową oraz 3D a także podkreślił udział Acera w ruchu olimpijskim. Acer jest oficjalnym dostawcą sprzętu komputerowego na Olimpiadę Zimową 2010 w Vancouver.

Olimpijski  Timeline

Aby podkreślić wagę Olimpiady Acer wypuścił specjalną edycję znanej i cenionej serii Timeline. Acer Aspire 4810T jest ultra cienkim notebookiem opartym na najnowszych procesorach Intela ULV gwarantujących 8-godzinny czas pracy  na baterii.  Do tego dochodzi wyświetlacz HD w formacie 16:9 LED. Całość mająca 14 cali waży 1,40 kg.

Zapowiedzi Acera w Londynie

Konferencja firmy Acer w Londynie wskazała więcej nowości niż pokazano w Polsce. Najbardziej brakowało nam wprowadzanej linii Packard Bell, która ma w polityce multibrands firmy Acer, pełnić rolę wyszukanych urządzeń dla użytkowników oczekujących wysublimowanych i technicznie mocnych komputerów.

Ponadto, w Warszawie nie było Acera Liquid oraz smartfonów S200 i E100. Zgodnie z zapowiedziami w Londynie, na urządzenia te trzeba będzie jeszcze poczekać. Ale trzeba przyznać, że wysyp nowości w Warszawie również zrobił wrażenie.

Notebook dotykowo-obrotowy

Nie odpuszczając dawnych doświadczeń z tabletami (właśnie Acer wypuścił jedne z pierwszych tabletów) Acer ponawia ofertę wprowadzając model Aspire Timeline 1820PT. Korzystanie z funkcji ekranu dotykowego jest kompatybilne z systemem Windows 7 zaś obrotowe mocowanie wyświetlacza pozwala na pełne wykorzystanie funkcjonalności tabletowej. Wartym podkreślenia jest interfejs Acer TouchPortal, będący w zasadzie funkcjonalnością myszki przeniesionej na ekran.  Technicznie, mały ale wydajny notebook Aspire 1820PT zapewnia pełną mobilność, ponieważ może pracować ponad 8 godzin bez zasilania sieciowego i jest wyposażony w najnowsze technologie bezprzewodowe. Wbudowana karta sieciowa WiFi wraz z technologią Acer SignalUp gwarantuje dobry odbiór sygnału i łatwy dostęp do sieci bezprzewodowych, natomiast opcjonalny interfejs Bluetooth i modem 3G gwarantują jeszcze większą swobodę. Pomimo małych wymiarów jest wyposażony w wyświetlacz LCD Acer CineCrystal z podświetleniem LED, o przekątnej 11,6 cala, rozdzielczości HD 1366 x 768 pikseli i formacie 16:9, idealnym do oglądania multimediów o dużej rozdzielczości. Dopełnieniem wyposażenia gwarantującego wysoką jakość odtwarzania nagrań o rozdzielczości HD są zoptymalizowany system dźwiękowy drugiej generacji Dolby Sound Room oraz port HDMI. Sercem notebooka Aspire1820T jest technologia Intel Centrino z procesorem Intel Core 2 Duo oraz chipsetem Mobile Intel GS45 Express ze zintegrowanym układem graficznym 3D.

Android w notebooku

Acer pierwszy oferuje netbooka opartego na platformie Android opracowanej  specjalnie dla urządzeń przenośnych zapewniających szybki dostęp od Internetu oraz niespotykaną dotąd mobilność. Prawdziwa innowacyjność nowego netbooka Aspire One D250 opartego na platformie Android polega na tym, że zapewnia on natychmiastową i szybką łączność, umożliwiającą błyskawiczny dostęp do przeglądania stron WWW, poczty elektronicznej i serwisów społecznościowych. Ponadto, umożliwia przełączanie systemu operacyjnego jednym kliknięciem, pozwalając na uzyskanie pełnej produktywności w środowisku Windows.  Netbook ma atrakcyjny kształt, waży nieco ponad kilogram i ma wyświetlacz o przekątnej 25 cm (10,1 cala). W ten właśnie sposób, projektantom udało połączyć się kompaktowy kształt z optymalną wielkością ekranu, pozwalającą na łatwe nawigowanie oraz wprowadzanie danych.

W netbooku Aspire One D250 zastosowano wyświetlacz CrystalBrite o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli z LED. Netbook Aspire One D250 jest wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową 802.11b/g WiFi oraz technologię Acer Signal Up. Ponadto, w urządzeniu zastosowano kartę Fast Ethernet, a wybrane modele mogą też być oferowane z interfejsem Bluetooth lub modem 3G. Netbook Aspire One D250 jest wyposażony w procesor Intel Atom oraz pamięć DDR2 o pojemności do 2 GB.

Ferrari One

Acer od lat współpracuje z Ferrari. Dzieckiem tego związku jest właśnie Ferrari One – netbook mający 11,6-calowy wyświetlacz Acer CineCrystal o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, podświetlany diodami LED. Urządzenie ma filmowy format 16:9 i doskonale nadaje się do multimedialnej rozrywki o rozdzielczości HD.

Ponadto, dzięki technologii VISION firmy AMD i wyświetlaniem z podziałem ekranu przy użyciu programu Acer GridVista, Ferrari One zapewnia doskonałą jakość obrazu. Głośniki netbooka Ferrari One zaprojektowano specjalnie w celu uzyskania optymalnej jakości dźwięku – przez firmę Dolby Laboratory. Zaawansowane technologie audio, w tym Dolby Home Theater v3, pozwalają na uzyskanie kinowego dźwięku dookolnego. Inspirowany wyjątkowym dziedzictwem Ferrari, notebook Ferrari jest wyposażony w   niskonapięciowy procesor AMD MD Athlon  X2 Dual-Core L310, pamięć DDR2 800 MHz oraz technologię HyperTransport 3.0, które zapewniają równowagę między efektywną pracą wielozadaniową oraz długim czasem pracy bateryjnej. Pamięć DDR2 667 MHz o pojemności do 4 GB zapewnia szybką pracę preinstalowanego systemu operacyjnego: 64-bitowego Microsoft Windows 7 Home Premium lub Windows 7 Home Basic. Netbook jest wyposażony w dysk twardy o pojemności od 160 GB wzwyż.

 

All-in-one czyli desktop odnowiony

Poczciwy pecet odchodzi do lamusa i robi miejsce dla nowego desktopa. Wg Acera to właśnie urządzenia klasy AIO – „wszystko w jednym” zastąpią popularne blaszaki. Do komputera w jednym kawałku z ekranem Acer dodaje jednak szereg nowości: 

 

  • TouchMedia Share umożliwiającej zarządzanie zdjęciami z portali społecznościowch, takich jak Flickr lub Facebook, edytowanie, zmienianie powiększenia zdjęć, a także wysyłanie ich pocztą elektroniczną;
  • TouchMemo, dzięki której samoprzylepne karteczki wkraczają do cyfrowego świata; użytkownik może odręcznie pisać lub rysować palcami notatki oraz ustawić przypomnienie;
  • TouchPhotoShow pozwalającej na łatwe zarządzanie zdjęciami oraz tworzenie albumów i pokazów slajdów;
  • TouchFriends umożliwiającej utrzymywanie kontaktów towarzyskich poprzez Internet; aplikacja ta automatycznie pobiera listy znajomych użytkownika z serwisów Flickr i Facebook, a także informuje o aktualizacjach zdjęć i pozwala na szybkie przeglądanie;
  • TouchMusic służącej do organizowania, przeglądania oraz odtwarzania plików muzycznych.

 

Ekran dotykowy komputera został umieszczony w eleganckiej obudowie, która ma proste kształty i zajmuje niewiele miejsca. Konstrukcja przypominająca sztalugi zajmuje bardzo mało miejsca na biurku lub stole, natomiast tylna podpora umożliwia łatwe dostosowanie kąta nachylenia ekranu do pozycji użytkownika. Gdy zostanie włączony czerwonym paskiem w dolnej części obudowy, panel rozświetla się oświetlając klawiaturę i pozwalając na wygodniejsze pisanie. Ponadto, pojedynczy kabel zasilania ogranicza do minimum czynności związane z podłączaniem komputera.

Elegancka obudowa kryje w sobie zaawansowany komputer PC, wyposażony w nowoczesne technologie gwarantujące dużą wydajność. Procesory Intel Core 2, stosowane w komputerach desktop, zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających aplikacji, a pamięć DDR3 o pojemności do 8 GB pozwala na intensywną pracę wielozadaniową. Dysk twardy SATA 3 Gb/s o pojemności nawet 1,5 TB zapewnia mnóstwo miejsca na przechowywanie cyfrowych archiwów. Komputer Aspire Z5600 jest też dostępny z modułem SSD NAND flash o pojemności do 160GB, który znacznie skraca czas uruchamiania systemu, jak i umożliwia szybsze wczytywanie aplikacji.

W celu zapewnienia rozrywki, zastosowano wysokiej klasy podzespoły wideo i audio. Wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, formacie 16:9 i czasie reakcji 5 ms w połączeniu z wydajną kartą graficzną ATI Radeon HD zapewnia ostry obraz o wspaniałych kolorach i pozwala oglądać najdrobniejsze szczegóły filmów, gier, zdjęć i cyfrowych audycji telewizyjnych. Aby uzyskać realistyczne efekty dźwiękowe, komputer został wyposażony w system głośników HD o mocy 5 W oraz 5.1-kanałowe wyjście audio.

Raport na temat: Acer

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej