Strona główna / Na czasie / Designerskie i nagrodzone - narzędzie biurowe
piątek 30 październik 2009 | E2H/Serwis prasowy
Designerskie i nagrodzone - narzędzie biurowe
Nie tylko moda, samochody czy pokojowi politycy są nagradzani. Zdarza się, że zwykłe z pozoru urządzenia biurowe oprócz jakości i użyteczności, cieszą oko designem i mają to coś. Dziś mowa o nagrodzonej drukarce Lexmark.  

Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne Lexmark Platinum Pro905 zostało laureatem prestiżowego konkursu Machina Design Awards 2009, którego gala odbyła się 21 października. Produkt okazał się bezkonkurencyjny w kategorii „Biuro”, która wyróżnia designerskie urządzenia użytku biurowego.

Okręt flagowy

Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne Lexmark Platinum Pro905 jest flagowym modelem linii produktów, które zostały wprowadzone we wrześniu 2009 r. Urządzenie powstało z myślą o dostarczeniu małym i średnim grupom roboczym narzędzia, które połączy niezawodne i wygodne funkcje z atrakcyjnym wyglądem. Model Platinum Pro905 wyróżniają jego innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest ekran dotykowy myTouch, który firma Lexmark jako pierwsza na rynku zastosowała w atramentowych urządzeniach wielofunkcyjnych. Za pomocą tego 4,3-calowego wyświetlacza, użytkownicy mogą w przystępny sposób skorzystać z szeregu zaawansowanych funkcji. Technologia SmartSolutions zapewnia natomiast łatwe dostosowanie urządzenia do potrzeb użytkownika. Za pośrednictwem internetowej platformy, która dostępna jest bezpośrednio z poziomu urządzenia, użytkownik może pobrać dodatkowe aplikacje, które ułatwią obsługę i personalizację.

Technologia Visix

Najważniejszą innowacją atramentowego urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark Platinum Pro905 jest technologia druku Vizix. Opiera się ona na zastosowaniu czterech oddzielnych nabojów z tuszami w formacie CMYK oraz samodzielnej głowicy drukującej. Takie rozwiązanie pozwala na niezwykle wierne odwzorowanie nawet najbardziej subtelnych szczegółów oraz na zwiększenie prędkości druku i ograniczenie jego kosztów. Dla firmy Lexmark niezwykle ważnym aspektem jest minimalizowanie negatywnego wpływu procesów druku na środowisko. Z tego powodu model Platinum Pro905 został wyposażony w przycisk Eco, który poprzez jedno dotkniecie ikony na dotykowym ekranie przełącza urządzenie w tryb druku dwustronnego oraz tryb oszczędzania energii. Najlepszym świadectwem jakości produktu jest objęcie go okresem 5-letniej gwarancji.

„Firma Lexmark od lat dokłada wszelkich starań, aby jej produkty były jak najbardziej przyjazne dla użytkownika i środowiska. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasz produkt został doceniony ze względu na swój design w ramach tak prestiżowego konkursu jak Machina Design Awards. Oznacza to dla nas, że Lexmark Platinum Pro905 dostarcza nie tylko niezawodnych rozwiązań dla biura, ale może także swoim wyglądem pozytywnie wpłynąć na otoczenie i zmienić stereotyp topornego biurowego urządzenia do druku” - powiedziała Iwona Chmielek – Przystał, Telesales & PR Supervisor w Lexmark Polska.

Machina Design Awards

Machina Design Awards jest jedynym w Polsce konkursem, który nagradza w 23 kategoriach wyszukane wzornictwo produktów, usług i miejsc. Na czele jury tegorocznego konkursu stanął ubiegłoroczny laureat Janusz Kaniewski, który współpracował m.in. z takimi markami jak: Ferrari, Honda, Bosch czy Rossignol-Lange. W międzynarodowej kapitule tegorocznego konkursu znaleźli się Cesar Mendoza – dyrektor szkoły projektowej Instituto Europeo di Design w Turynie, Kota Tsukamoto – główny projektant firmy Tecnica, James Slater – projektant kalifornijskiego Novados Studio, Piotr Metz – Redaktor Naczelny magazynu Machina, japoński designer Motoki Yoshio oraz Kayah, Ewa Minge, Dorota Koziara, Marek Knap, Ela Wiatr i Andrzej Pągowski. Nagrodą w konkursie Machina Design Awards jest statuetka RDZENIA, która została zaprojektowana przez jednego z najwybitniejszych polskich projektantów młodego pokolenia – Janusza Kaniewskiego.

Drukarki Lexmark są i dla małych i dla dużych firm

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej