Strona główna / Na czasie / Apple: ponad 100 tysięcy aplikacji w App Store
czwartek 05 listopad 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Apple: ponad 100 tysięcy aplikacji w App Store
Cupertino znowu ma się czym pochwalić. Deweloperzy stworzyli ponad 100 tysięcy aplikacji dostępnych w App Store. Użytkownicy z 77 krajów świata mogą wybierać spośród 20 kategorii narzędzi użytecznych w biznesie, podróżach, zdrowiu czy grach.

Liczbą pobrań też trudno będzie dogonić App Store: użytkownicy pobrali dostępne aplikacje ponad 2 000 000 000 razy. 

Apple – kontynuacja

Apple kontynuuje prace nad rozwojem App Store, co skupia sie przede wszystkim na nowych fukcjonalnościach jak Genius czy App Store Essentials, umożliwiającej lepszy przegląd dostępnych aplikacji przez użytkownika. Wprowadzona wersja iTunes 9 znacznie łatwiej synchronizuje poszczególne czynności w aplikacji oraz umożliwia automatycznie dostęp do identycznego layaoutu na iPhone i iPodzie Touch.

iPhone OS 3.0

Dostępny od lata 2009 system operacyjny OS 3.0 zawiera ponad 100 nowych funkcjonalności na iPhone’a oraz iPoda Touch, takich jak m.in. Cut, Copy and Paste, MMS czy stereofoniczny Bluetooth. Podkreślić trzeba szczególnie przydatne w mobilnym świecie, automatyczne logowanie na Wi-Fi oraz funkcje kontroli rodzicielskiej. Warto to podkreslić, gdyż w USA iPhone jest urządzeniem masowym (czytaj dostępnym dla dzieci i młodzieży), nie jest zaś jak w Europie czy szczególnie w Polsce - smartfonem użytkowanym głównie przez biznes i celebrytów.

Przez wprowadzone darmowe rozwiązanie In App Purchase, dostawca kontentu może obecnie zaoferować użytkownikowi wybór kupowanego kontentu oraz subskrypcji i innych usług cyfrowych - bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Apple ma nowy serwer

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej