Strona główna / Na czasie / Nokia OVI sklep już po polsku
wtorek 08 grudzień 2009 | Serwis prasowy/Nokia
Nokia OVI sklep już po polsku
Internetowy sklep z aplikacjami, grami i multimediami na telefon komórkowy - OVI Sklep - jest już dostępny w języku polskim. Obecnie zarówno z jego darmowej, jak i płatnej oferty może skorzystać ponad 5 milionów Polaków, którzy posiadają kompatybilne telefony Nokia.

By jeszcze bardziej ułatwić zakupy w sklepie użytkownicy mogą w nim teraz płacić nie tylko kartą kredytową, ale i Premium SMS-em. OVI Sklep to kolejny po Nokia Music Store w pełni dostosowany do potrzeb polskiego konsumenta serwis, który Nokia wprowadza na polskim rynku. Uruchomiony w maju 2009 OVI Sklep (https://store.ovi.com/) rozwija się nieustannie i wkracza na kolejne rynki. Obecnie posiada aktywnych użytkowników ze 180 krajów. W Polsce od początku wspierany jest przez wszystkich operatorów, a więc: Era, Orange, Play i Plus.

Sklep lokalizuje klienta

W przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów mobilnych OVI Sklep za zgodą użytkowników oferuje im zawartość dostosowaną do ich zainteresowań i potrzeb w oparciu o ich aktualną lokalizację i kontakty. Dzięki temu produkty adresowane są do odbiorcy na podstawie nie tylko tego, co dotychczas kupił, ale także tego, gdzie, kiedy i dlaczego to kupił. Konsumenci mogą  na przykład włączyć funkcję, dzięki której zawartość ciesząca się popularnością w gronie ich znajomych z serwisów społecznościowych będzie im automatycznie prezentowana i udostępniana do pobrania. Oferta jest także prezentowana w zależności od lokalizacji, dzięki czemu konsument może w każdej chwili skorzystać z informacji i aplikacji powiązanych z miejscem, w którym aktualnie przebywa.

 

 

 

 

W OVI Sklepie można znaleźć przygotowywane przez deweloperów z 65 krajów darmowe i płatne:

  • gry mobilne takich wydawców jak Electronic Arts, Gameloft, Glu, THQ, Digital Chocolate, Eyesight, Capcom i Konami
  • multimedia , widżety, podcasty
  • aplikacje związane z takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook, Twitter czy Hi5
  • aplikacje dostarczające informacje z takich dziedzin, jak biznes, technologie, sport czy pogoda (np. Gazeta.pl, AP News, ACCuWeather.com)
  • aplikacje biznesowe, aplikacje zabezpieczające telefon, pomagające zarządzać czasem czy kontaktami i wiele innych.

Oferta dla dostawców kontentu

OVI Sklep ma wiele do zaoferowania nie tylko użytkownikom telefonów komórkowych, ale i dostawcom zawartości i twórcom aplikacji.  Stwarza on bowiem szansę do indywidualnego dotarcia do kilkuset milionów osób. Specjalnie dla deweloperów - także z Polski - stworzona została witryna publish.ovi.com, do której mogą przesyłać swoje produkty i dystrybuować je na rynek lokalny lub globalny. 70% dochodów ze sprzedaży trafia do dostawców zawartości i twórców aplikacji.  

Obecnie w OVI Sklepie zarejestrowanych jest już kilkudziesięciu deweloperów z Polski, którzy są w trakcie pracy nad polskimi aplikacjami. OVI Sklep jest kompatybilny z 61 telefonami Nokia z Symbianem S60 i 43 telefonami Nokia z S40.

Jak reanimować komórkę, która padła

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej