Strona główna / Na czasie / Mac i Linux od dzisiaj z Google Chrome
środa 09 grudzień 2009 | Jan Petersen
Mac i Linux od dzisiaj z Google Chrome
Google udostępnił dzisiaj przeglądarkę internetową Chrome dla platform Mac i Linux. Google Chrome, przeglądarka zaprojektowana w odpowiedzi na dynamiczny rozwój Internetu, wprowadzona była we wrześniu 2008 w wersji dla środowiska Windows.

Wraz z rozwojem sieci zmieniły się także zwyczaje użytkowników, którzy dzisiaj wykorzystują Internet w bardziej zaawansowany i skomplikowany sposób – do korzystania z multimediów i bankowości online czy budowania sieci społecznościowych, a dostępne wcześniej przeglądarki nie dotrzymywały kroku nowoczesnemu Internetowi. Google Chrome dla platformy Windows ma dzisiaj 40 milionów użytkowników.

Najważniejsze zalety Google Chrome

  • Szybkość – jednym z głównych celów pracy nad Google Chrome był szybszy start i sprawniejsza praca z aplikacjami i stronami internetowymi, aby użytkownicy rzeczywiście mogli odczuć różnicę w prędkości.
  • Prostota – Google Chrome ma po prostu pracować. Przeglądarka jest prosta i minimalistyczna - zaprojektowana na tych samych założeniach, które doskonale sprawdziły się na stronie głównej wyszukiwarki Google.
  • Bezpieczeństwo – ponieważ wszystkie programy współpracujące z Google Chrome to aplikacje online, każda zakładka operuje przy pomocy filtra bezpieczeństwa (sandbox), zdecydowanie utrudniając wirusom i złośliwemu oprogramowaniu atak na komputer.

„Od premiery przeglądarki Google Chrome przebył długą drogę. Wprowadziliśmy znacznie więcej ulepszeń wspomagających szybkość i stabilność, a Chrome z każdym dniem jest coraz lepszym produktem. Dzisiejsza premiera to kolejny duży krok: chcieliśmy, aby większa liczba użytkowników miała dostęp do Google Chrome i odczuła nową jakość korzystania z Internetu” – powiedział Anders Sandholm, Product Manager Google Chrome.

Aby pobrać właśnie udostępnioną wersję Google Chrome dla Maka lub platformy Linux wejdź na www.google.com/chrome.

Tylko mobilna przeglądarka jest bezpieczna

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej