Strona główna / Na czasie / 640 GB danych w kieszeni
środa 16 grudzień 2009 | Serwis prasowy/E2H
640 GB danych w kieszeni
PQI wprowadziła do sprzedaży nowy dysk mobilny o pojemności 640 GB. Nowy HDD oferuje lepszy bilans energetyczny i lepszą ochronę danych.

W największej pamięci PQI z serii H550, dzięki zastosowaniu nowego talerza, zmniejszone zostało zużycie prądu i poprawione rozpraszanie ciepła o 80 proc., w porównaniu z poprzednimi modelami. Dodatkowo nośnik wyposażony został w system FFS (Free-Fall Sensor), który parkuje głowicę przy wykryciu bezwładności, chroniąc talerz przed uderzeniem głowicy dysku. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo danych i lepszą ochronę sprzętu przed uszkodzeniem.

USB Turbo Boost

Dysk wyróżniają też zalety znane już z nośników o mniejszych pojemnościach. Wśród nich zwraca uwagę przede wszystkim funkcja USB Turbo Boost, która umożliwia zwiększenie prędkości transferu danych nawet o 53 proc. - do 38 MB/s podczas odczytu i 40 MB/s przy zapisie danych. Pozwala to zaoszczędzić czas przy kopiowaniu plików o dużych rozmiarach, np. filmów lub mp3. Natomiast dzięki opcji backupu danych za pomocą jednego przycisku (OTB), można w prosty i szybki sposób skopiować informacje z komputera. Darmowe oprogramowanie UR Smart umożliwia z kolei efektywne zarządzanie danymi (np. przenoszenie zakładek internetowych lub poczty e-mail z Outlooka) oraz zabezpieczenie komputera przed nieautoryzowanym dostępem.

Pamięć oferowana jest w dwóch kolorach - czarnym i białym. Elegancka, lakierowana obudowa sprawia, że dysk jest nie tylko użytecznym, ale też niezwykle stylowym urządzeniem. W zestawie znajduje się praktyczne etui na dysk i akcesoria.

Cena, dostępność

Cena dysku H550 o pojemności 640 GB wynosi 519 zł brutto. Nośnik objęty jest  trzyletnią gwarancją producenta i dostępny jest u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN - dystrybutora PQI w Polsce. Pełną listę punktów sprzedaży można znaleźć na stronie http://www.pqi.pl.

TOP 5: najpopularniejsze dyski zewnętrzne

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej