czwartek 17 grudzień 2009 | Serwis prasowy/E2H

Na Święta z Navigonem

Za tydzień Święta, więc kierowcy zaczynają już myśleć o utrudnieniach na polskich drogach, jakie czekają na nich w tym czasie. Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy NAVIGON pokazuje, że zdecydowana większość polskich kierowców – prawie 75 procent - planuje swoją podróż zanim jeszcze opuszczą dom w drodze do swoich bliskich, chcąc zminimalizować ryzyko natknięcia się na zakorkowane lub zamknięte drogi.

Typowy dla świątecznego okresu wzmożony ruch na drogach często sprawia, że kierowcy tracą dobry nastrój stojąc w korkach lub poruszając się w żółwim tempie do swojego celu podróży. Ponad 44% badanych życzyłoby sobie, aby w te Święta na drogach było mniej samochodów. Tyle samo chciałoby dojechać do domu w krótszym czasie.

"W Święta kierowcy często mają zły humor – w sumie nie ma się czemu dziwić, bo duży ruch, korki i zła pogoda mogą spowodować, że zamiast być w tych dniach z bliskimi, tracimy czas tkwiąc w samochodzie” – komentuje wyniki badania Dariusz Denkiewicz, Country Manager NAVIGON w Polsce.

„Szerokiej drogi” życzy Navigon

Wprawdzie w te Święta NAVIGON nie jest w stanie zagwarantować wszystkim kierowcom “szerokiej drogi”, ale z pomocą najlepszej technologii nawigacyjnej może solidnie przygotować kierowcę do podróży. Jeszcze w domu można szczegółowo zaplanować całą trasę. NAVIGON udostępnia co kwartał aktualizacje map, dzięki czemu możemy być na bieżąco ze zmianami na drogach czy miejscami ustawienia fotoradarów. Urządzenia z funkcją MyRoutes zaproponują nam też kilka propozycji trasy do wyboru, dostosowując je do stylu jazdy kierowcy. W trakcie jazdy Asystent Prędkości pomoże zachować bezpieczną na danej drodze prędkość, nawigacja ostrzeże nas też o niebezpiecznym zakręcie, a Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant) podpowie który pas ruchu powinniśmy zająć, aby wykonać następny manewr, dzięki czemu dotrzemy na Święta bezpiecznie, na czas... i bez mandatu.

Użytkownicy mogą nawet sprawdzić aktualny stan pogody na trasie podróży korzystając z serwisu NAVIGON Live, co pozwala z wyprzedzeniem przygotować się na panujące na drodze warunki i uniknąć korków spowodowanych niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Ankieta przeprowadzona przez NAVIGON jest częścią szerszego badania zachowań polskich i europejskich kierowców. W następnych miesiącach będziemy dzielić się jej wynikami.

Wszystko o nawigacji