Strona główna / Na czasie / Huawei łączy DSL z LTE
środa 03 luty 2010 | Serwis prasowy/Huawei
Huawei łączy DSL z LTE
Huawei, dostawca sieciowych rozwiązań telekomunikacyjnych następnej generacji, opracował pierwsze na świecie, prototypowe rozwiązanie DSL zgodne ze standardem 1588v2 i oferujące nanosekundową dokładność synchronizacji czasu. Daje ono operatorom sieci komórkowych możliwość ograniczenia kosztów transmisji danych.

Większy zasięg sieci komórkowych

Połączenie nowych technologii DSL ze stacjami bazowymi mikro oraz LTE może zwiększyć zasięg sieci komórkowej przez wykorzystanie istniejących kabli miedzianych, a tym samym ograniczyć inwestycje w sieć „ostatniej mili”, zapewniając ekonomiczny backhauling mobilny. Dzięki zastrzeżonemu, precyzyjnemu algorytmowi synchronizacji czasu oraz zgodności ze standardem IEEE 1588v2, innowacyjne rozwiązanie Huawei umożliwia uzyskanie nanosekundowej synchronizacji czasu na łączach DSL. Zapewnia to przewagę nad tradycyjnymi technologiami DSL, które mogą przenosić dane pomiędzy stacjami bazowymi, ale nie oferują precyzyjnej synchronizacji czasu, a zatem nie spełniają potrzeb backhaulingu komórkowego.

  • „DSL pozostaje najpopularniejszą na świecie szerokopasmową technologią dostępową. Innowacje, takie jak te, które zaprezentowaliśmy, pozwolą operatorom optymalnie wykorzystać istniejące okablowanie miedziane, a także szybko wdrażać usługi 3G/4G” – powiedział Yang Zhirong, prezes działu Access Network Product Line Huawei.

PTP czyli IEEE 1588v2

Standard 1588v2, znany też pod nazwą Precision Time Protocol (PTP), to pakietowa technologia synchronizacji czasu określona przez IEEE. Skutecznie rozwiązuje ona problemy związane z synchronizacją zegarów GPS, koniecznością ponoszenia dużych nakładów oraz skomplikowaną instalacją i jest uznawana za technologię kluczową dla ewolucji sieci od 2G do 3G/4G. Chociaż algorytm synchronizacji czasu 1588v2 został początkowo zaprojektowany w oparciu o modele symetryczne i nie może być efektywnie wspierany przez asymetryczne technologie transmisji, takie jak ADSL, to jednak firmie Huawei udało się osiągnąć precyzyjną synchronizację czasu na łączach DSL, co jest przełomem w tej dziedzinie.

Rozwiązanie IPTime, jako jedyne w branży zapewnia precyzyjną synchronizację czasu 1588v2 w każdym nośniku, takim jak światłowód, mikrofala czy kabel miedziany. Testy dowiodły, że dokładność synchronizacji czasu w prototypowym rozwiązaniu Huawei osiąga poziom GPS i nadaje się do backhaulingu mobilnego w erze 3G/4G. Rozwiązanie to jest już używane przez czołowych operatorów, takich jak China Mobile, Vodafone i Telefonica.

Najszybszy Internet bezprzewodowy w Polsce

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej