Strona główna / Na czasie / Nowe laptopy Toshiby
środa 03 luty 2010 | Serwis prasowy/Toshiba
Nowe laptopy Toshiby
W pierwszym kwartale 2010 roku Toshiba planuje wprowadzić na rynek nowe modele ze swoich serii biznesowych. Jako pierwszy pojawi się komputer Tecra A11-11Q z procesorem Intel Core i3.

Nowe laptopy Toshiby

Tecra to flagowa seria biznesowych notebooków Toshiby. Zastosowane w niej zostały materiały i technologie, które mają na celu głównie bezpieczeństwo komputera i przechowywanych w nim danych. W serii mamy więc komputery z magnezowymi obudowami, specjalnie wzmocnione zawiasy, moduł tłumiący drgania ekranu czy klawiaturę odporną na zalanie. Z drugiej strony dostęp do komputera osób niepowołanych jest praktycznie niemożliwy. Można wykorzystać mechanizm logowania poprzez czytnik linii papilarnych albo autoryzację użytkownika poprzez telefon komórkowy. W modelach tej serii można również korzystać z automatycznej blokady BIOSu.

Tecra A11

  • W modelu Tecra A11 odświeżono design. Nowy komputer jest cały czarny. Na obudowie i wewnątrz zastosowano matowe tekstury, które zostały już bardzo dobrze przyjęte w modelach konsumenckich.
  • Klawiatura i ekran także są matowe. Tecra A11-11Q to 15,6-calowa konstrukcja. Działa w oparciu o procesor Intel Core i3-330M, posiada 4GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 320GB.
  • Model będzie dostępny w sprzedaży z systemem operacyjnym Windows 7 Professional w wersji 64-bitowej. W zestawie znajduje się także DVD z systemem operacyjnym Windows XP Professional.
  • Na polskim rynku komputer będzie można kupić w cenie ok. 2990 złotych.
  • Jak każdy model z serii Tecra, także i ten został objęty 3-letnią gwarancją, którą można przedłużyć do 5 lat.

Nowe notebooki Toshiba Satellite

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej