Strona główna / Na czasie / Nowy czytnik e-książek
piątek 19 luty 2010 | Jan Petersen
Nowy czytnik e-książek
Kolejny dostawca włącza do swojej oferty czytnik książek w formatach cyfrowych. Na rynku zaanonsowano urządzenie Bebook, które oprócz standardowych funkcji umożliwia konwersję tekstu na głos. Do samochodu jak znalazł.  

Firma iSource poszerzyła swoją ofertę o urządzenie BeBook, specjalny czytnik e-książek. Waży 220 gram, mieści się w kieszeni, a  jest w stanie pomieścić od 1 000 do 4 000 tysięcy książek, gazet, dokumentów do pracy oraz nośników audio.

  • Czytnik Beebook potrafi odczytać wiele różnych formatów, takich jak pdf, doc, txt, rtf, html, djvu, chm, fb2, wolf, mp3, png, tiff, gif, jpg i bmp.
  • System wyświetlania za pomocą tuszu elektronicznego oferuje taki sam komfort czytania jak na papierze, na 6-calowym ekranie. Urządzenie jest oszczędne, jego czas pracy pozwoli przeczytać do7 000 stron.
  • Beebook posiada możliwość zaznaczania stron, powiększania czcionki tekstu, odczytu pionowego lub poziomego oraz wyświetlania obrazów.

TTS

Funkcja TTS (text to speach) sprawia, że wszystko co możesz przeczytać na Bebooku, Bebook może przeczytać dla Ciebie. Czytnik automatycznie odczytuje treść zapisaną w formie tekstu i automatycznie przechodzi do kolejnej strony. Dzięki TTS nie musisz rezygnować z czytania wciągającej powieści, gdy prowadzisz samochód. Co ważne funkcja ta ułatwia także naukę języków obcych.

  • Cena urządzenia to 1199 złotych.

Książki w wersji Mini

Bebook mini to mniejszy brat Bebooka, mini dzięki mniejszemu ekranowi 5 cali jest jeszcze lżejszy, zgrabniejszy i bardziej poręczny. Zmieścisz go nawet w kieszeni lub małej torebce. Czytnik umożliwi czytanie treści cyfrowych gdziekolwiek jesteś, oferując jakość tradycyjnego druku na e-papierze o przekątnej 5 cali. Dzięki możliwości konwertowania tekstu z pionu do poziomu czytanie jest również komfortowe jak w modelu 6".  Tusz e-ink Vizplex do złudzenia przypomina tusz w prawdziwej książce. Teraz możesz wziąć ze sobą tyle magazynów i dokumentów, ile tylko potrzebujesz, w małym, lekkim i poręcznym urządzeniu.

  • Bebook wyceniono na 949 złotych.

Konkurencja dla tabletów

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej