Strona główna / Na czasie / Praca dzięki zastosowaniu wideo
niedziela 21 luty 2010 | Serwis prasowy/E2H
Praca dzięki zastosowaniu wideo
Cisco zaprezentowała plany rozwoju nowych produktów adresowanych do klientów indywidualnych, które obejmują wprowadzenie rozwiązań wideo. Ich realizacja będzie możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z nowymi partnerami z branży medialnej. Użytkownicy otrzymają w ten sposób niespotykane wcześniej narzędzia komunikacji wideo. Powoli obecne standardy pracy w sieci takie jak VoIP czy poczta email zaczną być zastępowane systemami wideo.   

 

Firma Cisco w ramach obsługi zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver udostępniła telewizji NBC sieć medialną ― obejmującą infrastrukturę multimedialną do transmisji wideo przez sieć IP.

Telewizja na smartfonie

W związku z igrzyskami olimpijskimi w Vancuver, Cisco i NBC rozszerzyły współpracę, wykorzystując kombinację rozwiązań liderów w dziedzinie technologii wideo. Stacja NBC udostępniła relacje z Igrzysk za pomocą kompleksowego rozwiązania do transmisji wideo przez sieć IP. Rozwiązania Cisco umożliwią telewizji  realizację pełnej gamy zadań, od produkcji wideo po zarządzanie treściami i ich dystrybucję. Oferowana przez Cisco infrastruktura następnej generacji do transmisji wideo przez sieć IP (IP NGN) umożliwi pracownikom  telewizji  NBC w Vancouver, Nowym Jorku i Las Vegas montowanie materiałów w czasie rzeczywistym, a także przesyłanie gigabajtowych plików między różnymi lokalizacjami oraz wyświetlanie tych treści na ekranach telewizyjnych, komputerowych i  smartfonach.

FlipShare – technologia udostępniania wideo

Firma Cisco, która do tej pory dostarczyła już na rynek ponad 200 mln urządzeń dla klientów indywidualnych, rozwija dynamicznie działalność prowadzoną przez Linksys by Cisco, intensyfikując sprzedaż produktów przeznaczonych dla sieci domowych oraz kamer Flip Video. Firma opublikowała dane dotyczące sprzedaży tych kamer, zebrane podczas sezonu świątecznego w 2009 r. W grudniu 2009 r. za pomocą oprogramowania FlipShare udostępniono ponad 1 mln filmów wideo, wykonanych za pomocą kamer Flip Video. Oznacza to, że w tym miesiącu obejrzano 3 mln minut filmów wideo nakręconych  kamerami Flip Video, co stanowi odpowiednik ponad 6 lat ciągłego strumieniowego przesyłania obrazu wideo ― wskaźnik ten wzrósł więc o 395% od grudnia 2008 r. Ponadto w grudniu 2009 r. przesłano strumieniowo ponad 42 tys. GB filmów wideo, co oznacza wzrost o 525% w stosunku do ubiegłego roku, a tym samym  świadczy o rosnącej popularności technologii wideo w wysokiej rozdzielczości (HD).

Montaż i przesył filmów

  • Kamery Flip Video są wyposażone fabrycznie w oprogramowanie FlipShare, które ułatwia montaż i przesyłanie materiałów do serwisów Facebook Video, MySpace, YouTube  i innych. Najnowsze oprogramowanie FlipShare udostępnia również aplikacje mobilne do telefonów iPhone, Android i wybranych modeli telefonów BlackBerry, które zapewniają ich użytkownikom dostęp do biblioteki filmów wykonanych kamerą Flip Video.
  • Firma Cisco zaprezentowała również wizję nowej kategorii rozwiązań do komunikacji wideo, tzw. domowych systemów teleobecności (home telepresence). Systemy te wykorzystują odbiorniki HDTV i łącza szerokopasmowe, zapewniając wyjątkowo realistyczną komunikację wideo w domach użytkowników. Firma Cisco rozpocznie testy domowych systemów teleobecności w Stanach Zjednoczonych  wiosną bieżącego roku.  Partnerem, który będzie jej pomagał w testowaniu tej nowej technologii, jest firma Verizon. Testy  domowych systemów teleobecności we Francji rozpoczną się  również w 2010 r., przy udziale koncernu France Telecom.

Technologia wideo szybko się rozwija. Wcześniej ograniczała się głównie do oglądania filmów wideo, a obecnie pojawiają się nowe możliwości odbioru materiałów wideo na dowolnym urządzeniu lub ekranie, w dowolnym miejscu i porze. Platformą, która to umożliwia, jest sieć. Zapewnia ona  klientom indywidualnym zupełnie nowe możliwości, które pozwolą im łatwo rejestrować i udostępniać innym ważne momenty ze swojego życia, a także komunikować się z najważniejszymi dla siebie osobami oraz uzyskiwać dostęp do istotnych dla siebie treści” ― powiedział Ned Hooper, dyrektor ds. strategii i wiceprezes działu Consumer Business w Cisco.

TelePresence to praca przyszłości

Firma IDC prognozuje, że w 2010 r. aż 32 mln gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych będzie wymagało łącza szerokopasmowego do obsługi wysokiej jakości komunikacji za pomocą domowych systemów teleobecności. W ciągu trzech lat rozwiązanie Cisco Business TelePresence zmieniło sposób komunikowania się ludzi w miejscu pracy ― jest to najszybciej rozwijająca się nowa technologia firmy Cisco.

Telepraca czyli oszczędniej, więcej dla siebie i bez biura

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej