Strona główna / Na czasie / Intel na CeBIT 2010
wtorek 02 marzec 2010 | Serwis prasowy/Intel
Intel na CeBIT 2010
Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji targów CeBIT - „Tworzymy przyszłość – wspólnie”, przesłanie Intela koncentruje się nie tylko na tym, jak technologie informacyjne zwiększają wydajność pracy i jakość życia w krótkiej perspektywie, ale także na tym, jak połączone w globalną sieć systemy rozwiązują problemy społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.
Tagi: intel, procesor, cebit,

Intel planuje przedstawienie podczas targów CeBIT innowacji procesorowych: firma przeprowadzi na żywo europejską premierę układu Nehalem-EX oraz zaprezentuje procesor Westmere-EP. Obydwa modele trafią na rynek pod koniec pierwszego kwartału. Intel ujawni także trzy nowe procesory Intel Atom, zaprojektowane specjalnie z myślą o rynku rozwiązań osadzonych. Goście targów będą mieli także okazję przyjrzeć się z bliska nowym szkolnym komputerom PC, zbudowanym przy użyciu rozwiązań Intela, które trafią do oferty w 2. kwartale 2010 r.


Wartość dodana z IT

 

Technologia informacyjna tworzy dodatkową wartość, nieodzowną w procesach pracy i produkcji, ale niezwykle istotną także w rozwiązywaniu najbardziej palących problemów społecznych, ekonomicznych i środowiskowych. Systemy osadzone, połączone w globalne sieci, stają się podstawową technologią, która chroni ekonomiczną wartość dodaną i pomaga pokonywać trudności społeczne. Jeżeli ma się urzeczywistnić idea Internetu w urządzeniach osadzonych, w której inteligentne urządzenia z całego świata są ze sobą wzajemnie połączone, to konieczne jest nie tylko opracowanie branżowych standardów.

Także komputery muszą stać się szybsze, mniejsze i maksymalnie energooszczędne. Jako przykład, przewiduje się, że systemy mobilne w roku 2022 będą mieć około 1000 elementów przetwarzających, podczas gdy porównywalne, dostępne dziś urządzenia mają ich 80.

 

Premiera 6 oraz 8 rdzeni


Raport Intela nt. wydajności IT pokazuje, w jaki sposób firma radzi sobie z olbrzymią i stale rosnącą ilością danych oraz wyjaśnia rolę, jaką odgrywa IT w złożonym procesie produkcji procesorów. Do opracowania układów takich jak serwerowy procesor Westmere-EP (6 rdzeni i oszałamiające 1,17 miliarda tranzystorów) potrzebne są wielkoskalowe symulacje na niesamowicie szybkich superkomputerach. Kolejna generacja procesorów serwerowych Intela, która trafi na rynek jeszcze w tym kwartale, stanie się nowym standardem wydajności. Intel przeprowadzi pierwszą publiczną prezentację układów Nehalem-EX podczas targów CeBIT. Są one dostępne w wersjach z maksymalnie 8 rdzeniami i mogą jednocześnie przetwarzać 16 wątków. Intel zaprezentuje też procesor Westmere-EP.  Jest to pierwszy układ w całości wykonany w technologii 32nm, który do sprzedaży trafi pod koniec pierwszego kwartału 2010 r.


Nowe procesory i wstępna prezentacja nowych netbooków Classmate PC


  • Na targach CeBIT Intel ogłosił premierę trzech procesorów Intel Atom z 7-letnim cyklem wsparcia, przeznaczonych na rynek rozwiązań osadzonych. Procesory – jednordzeniowe N450 i D410 oraz dwurdzeniowy D510 – są wyposażone w zintegrowany, ulepszony układ graficzny oraz kontroler pamięci wbudowane bezpośrednio w CPU. Przyczynia się to do poprawy wydajności oraz zmniejszenia zużycia energii. Wszystkie trzy układy współpracują ze sterownikiem wejścia/wyjścia, który sprawdzi się idealnie na rynku systemów osadzonych. Jest to dwuukładowy sterownik Intel 82801HM, który zapewnia bogatą funkcjonalność i elastyczność dzięki szybkim interfejsom, takim jak PCI Express, PCI, SATA i USB 2.0. Przedstawione powyżej trio nadaje się doskonale do niewielkich, energooszczędnych rozwiązań  w osadzonych systemach przemysłowych, drukujących czy cyfrowych systemach monitoringu. Procesory są już dostępne w sprzedaży, a ich cena jednostkowa przy zamówieniu 1000 sztuk wynosi od 43 do 63 USD.
  • Intel prezentuje także na targach CeBIT nowy projekt szkolnych netbooków Classmate PC z obrotowymi ekranami, które zbudowano przy użyciu podzespołów firmy. Łączą one estetykę z wysoką wytrzymałością. Oferują pełną funkcjonalność komputera PC, ulepszone mechanizmy czytania elektronicznych publikacji, wyższą wydajność i energooszczędną konstrukcję. Spodziewamy się, że lokalni producenci komputerów PC wprowadzą tę nową konstrukcję na rynek w drugim kwartale 2010 r.
  • W zeszłym roku rządy przeznaczyły większe środki na wprowadzenie e-Learningu do szkół (w modelu, gdzie jeden komputer przypada na jednego ucznia) i wyposażenie uczniów w narzędzia i umiejętności, które pozwolą im realizować się w globalnej gospodarce XXI wieku. Państwa takie jak Portugalia czy Macedonia są liderami w ogólnokrajowych wdrożeniach komputerów PC dla uczniów. Spodziewamy się, że nowy szkolny komputer z obracanym ekranem zaoferuje krajom więcej opcji, dopasowanych do różnych potrzeb na całym świecie.

Itanium - nowy Intel

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej