Strona główna / Na czasie / Nokia otwiera nowe drzwi
środa 03 marzec 2010 | Mikołaj Bibański
Nokia otwiera nowe drzwi
OVI po fińsku znaczy nie mniej ni więcej tylko drzwi. Owe drzwi prowadzą do szerokiej gamy dodatkowych udogodnień dla użytkowników telefonów, w większości bezpłatnych. Co więcej by korzystać z większości z nich wystarczy przeciętny telefon, nie są wymagane najnowsze telefony z najwyższej półki. Z części udogodnień mogą korzystać osoby nawet nie posiadające telefonu fińskiej marki, albo posiadający znacznie starsze modele. Brzmi nieźle?

Nadchodzą korzystne zmiany dla użytkowników telefonów Nokia. Funkcjonujący od zeszłego roku serwis Ovi wchodzi w decydującą fazę działania i wciąż się rozwija. Na dzień dzisiejszy dostępne jest do pobrania 7500 aplikacji, gier, tapet, skórek i innych akcesoriów personalizacyjnych do telefonów fińskiej marki. Oprócz sklepu internetowego w którym w dodatku sporo aplikacji jest darmowych użytkownicy uzyskują dostęp do bezpłatnego konta pocztowego, wirtualnego albumu zdjęciowego, back-upu listy kontaktów, kalendarza synchronizowanego z telefonem i komputerem oraz bezpłatnej aplikacji z mapami.

Odpowiednik iTunes z Finlandii

Jakby tego  było mało, dostępny jest fiński odpowiednik muzycznego sklepu iTunes. Każdy zarejestrowany użytkownik może oceniać i komentować aplikacje zamieszczone w Ovi. Duży plus ma Nokia, za umieszczenie szczegółowych samouczków ułatwiających poruszanie się i korzystanie z serwisu nowym użytkownikom. Oprogramowanie umożliwiające synchronizację telefonu z Ovi dostępne jest do pobrania na stronie www.ovi.com/suite.

  • Jeden ze sloganów promujących Ovi to „Cokolwiek robisz, jest do tego aplikacja”. Mamy nadzieję że hasło to sprawdzi się w praktyce u znacząco ułatwi życie użytkownikom.

Atrakcyjny konkurs Nokii

Dodatkowym kołem zamachowym mającym napędzić Ovi jest atrakcyjny konkurs w którym udział może wziąć praktycznie każdy. Atrakcyjne nagrody czekają na osoby które napiszą trzy najlepsze aplikacje, które następnie zostaną opublikowane w sklepie Ovi. Jeśli nie umiesz programować, nie przejmuj się, bo możesz uzyskać cenne nagrody za sam pomysł na aplikacje. Jeśli nawet brakuje Ci pomysłów to szansę na zwycięstwo daje Ci sama aktywność w Ovi. Pula nagród to 50 000 złotych i 50 smartfonów, więc jest o co walczyć! Warto dodać że, najlepsze napisane aplikacje zostaną zamieszczone w Ovi i mogą się stać zalążkiem porządnego pasywnego dochodu dla programisty. Siedemdziesiąt procent wpływów ze sprzedaży aplikacji w sklepie Ovi wędruje prosto do twórcy.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej