Strona główna / Na czasie / Księgowość za darmo
piątek 05 marzec 2010 | Serwis prasowy/E2H
Księgowość za darmo
Pojawił się bezpłatny serwis dostosowany do potrzeb małych firm. FOMS Web Edition to sieciowy system do fakturowania dostępny powszechnie za pośrednictwem Internetu.


FOMS - firma specjalizująca się w tworzeniu aplikacji do zarządzania i księgowości, pokazała nowy produkt: FOMS WEB EDITION. Program wpisuje się w trend cloud computingu, czyli wykorzystania zewnętrznych serwerów do przechowywania i zapisywania informacji. Dzięki temu, niezależnie od aktualnie używanego sprzętu, mamy dostęp np. do bazy danych naszych kontrahentów. Na tej właśnie zasadzie działa FOMS Web, który przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorców. Warto przy tym wspomnieć, że usługa dostępna jest za darmo.

Aplikacja darmowa na WWW

FOMS Web to przyjazna dla użytkownika darmowa aplikacja, która uruchamia się w przeglądarce internetowej, po wejściu na stronę https://web.foms.pl/.

  • Przy pierwszej wizycie użytkownik proszony jest o wykonanie kilku prostych kroków i podanie danych celem rejestracji, w wyniku których tworzony jest profil użytkownika przypisany do konta firmowego.
  • Kolejni użytkownicy z danej firmy są przydzielani przez administratora do poszczególnych grup różniących się prawami dostępu do określonych modułów oraz funkcjonalnością.

Jak wystawić fakturę

  • Po zalogowaniu dostajemy się do systemu składającego się z terminarza i w pełni funkcjonalnego systemu fakturującego. Bardzo przejrzysty terminarz to po prostu nic innego, jak kalendarz, gdzie wpisujemy planowane akcje czy wydarzenia.
  • Fakturę Vat lub Pro Forma można wystawić w kilkadziesiąt sekund z poziomu każdej przeglądarki internetowej, wykorzystując wprowadzone wcześniej dane. Informacje do wypełniania mogą być pobierane z dostępnej bazy dodanych wcześniej produktów i kontrahentów lub podane jednorazowo.
  • Każda zmiana nazwy produktu, kontrahenta i innych danych w FOMS Web Edition jest zapisywana na serwerze i natychmiast widoczna dla wszystkich zarejestrowanych pracowników firmy.
  • Po zapisaniu faktury, trafia ona automatycznie do archiwum, a użytkownik decyduje czy chce drukować jej oryginał, kopię czy duplikat.
  • Po kliknięciu, na ekranie wyświetla się gotowy do druku dokument w uniwersalnym formacie PDF.

Zabezpieczenia

Zabezpieczenie danych podczas pracy w sieci jest podstawową sprawą – dlatego wszystkie informacje wymieniane miedzy stroną a serwerami są szyfrowane protokołem SSL certyfikowanym przez GeoTrust (światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa danych), a te już przesłane archiwizowane w kopiach zapasowych.

Program FOMS Web Edition jest dostępny bez żadnych ograniczeń na stronie: https://web.foms.pl/. Wersję desktopową ściągnąć można spod adresu: http://foms.pl/?page_id=140.

Cloud computing wśród najważniejszych trendów IT

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej