Strona główna / Na czasie / Norton dla smartfonów z Androidem oraz na iPada
piątek 05 marzec 2010 | Cezary Tchorek-Helm
Norton dla smartfonów z Androidem oraz na iPada
Norton wprowadził nową wersję pakietu 360. Pakiet zawiera najnowsze technologie zabezpieczeń, które w niezależnych testach dały prawie 100 procentowy współczynnik wykrywalności ataków z sieci WWW. Wraz z pakietem Norton 360 w wersji 4.0 -  Symantec zapowiedział wprowadzenie pierwszych aplikacji dla tabletu Apple’a iPad, iPhone’a oraz smartfonów z systemem Android.

Jak ustalił Symantec, co trzeci dorosły użytkownik Internetu utracił bezpowrotnie pliki przechowywane w komputerze. Wprowadzenie Nortona dla smartfonów oraz nieobecnego jeszcze iPada uzasadnione jest prognozami mówiącymi, iż do 2013 roku połowa telefonów będących w użyciu będzie właśnie smartfonami.  

Backup czyli kontent online

Po pobraniu bezpłatnej aplikacji klienci, którzy korzystają z kopii zapasowych online utworzonych za pomocą programu Norton 360 lub Norton Online Backup, mogą uzyskiwać dostęp do swoich dokumentów, muzyki, zdjęć i filmów oraz udostępniać je bezpośrednio z poziomu urządzenia. W zależności od potrzeb nie trzeba już więc obciążać zasobów pamięci własnych urządzeń ale wykorzystać specjalne konto jakie daje Norton wraz z oprogramowaniem 360. Symantec położył tu nacisk na funkcjonalności związane z portalami społecznościowymi i faktyczną wymianę plików (kontent sharing).  Warto pamiętać, że zarejestrowany łącznie - przechowywany na serwerach Symantec kontent klientów, to ponad 42 petabajty danych. Fakt ten ilustruje faktyczną skalę obrotu plikami oraz niemożność posiadania odpowiednich zasobów pamięci przez zwyczajnych użytkowników sieci. Co do liczby użytkowników usługi, firma wspomina o 11 milionach klientów przechowujących dane w Internecie przy wykorzystaniu produktów Norton. Korespoduje to z 50 milionami użytkowników Nortona.

Łatwy transfer plików pomiędzy mobilnymi urządzeniami

Użytkownicy pakietu Norton 360 i funkcji backupu online, mogą korzystać ze swoich plików w dowolnym miejscu za pośrednictwem przeglądarki internetowej i pobierać je lub wysyłać do znajomych jako łącza w wiadomościach e-mail.

Do obsługi przekazywanych plików przez iPhone’a firma wprowadza – obecne na razie w wersji beta, oprogramowanieNorton Tiki. Komunikacja pomiędzy dzielącymi się polega na wyborze formy użycia pliku: z serwera backupowego lub faktycznym zapisaniu w pamięci smartfonu. Ważne, że oprogramowanie mające być dostępne za kilka tygodni, umożliwi posiadaczowi iPhone’a dostęp z dowolnego miejsca do własnych lub wskazanych przez udostępniającego plików bez dodatkowych wymagań technicznych dotyczących urządzenia. Urządzenia, będącego w istocie w tej funkcjonalności, platformą mediową.   

Co nowego w pakiecie Norton 360

Pakiet Norton 360 zawiera obecnie technologię oceny reputacji wprowadzoną we wrześniu 2009  z programami Norton Internet Security i Norton AntiVirus 2010. Jak to precyzyjnie przedstawił Con Mallon - EMEA Consumer Product Marketing Director, dzięki wprowadzeniu tej technologii pakiet Norton 360 uzyskał bezkonkurencyjne wyniki w niezależnym teście Dennis Labs, który polegał na symulacji faktycznych ataków opartych na sieci WWW, takich jak zagrożenia skierowane przeciwko witrynom sieci społeczności internetowych. Program marki Norton był jedynym z 10 przetestowanych produktów, który chronił przed wszystkimi zagrożeniami i osiągnął ogólną skuteczność ochrony na poziomie 100%.

Reputacja i zachowania to klucze do bezpieczeństwa

Ocena reputacji jest istotna z punktu widzenia mechanizmu pracy pakietu Norton 360. Podobnie jednak ważna jest ocena zagrożeń i znajomość technik ceber przestępczych stosowana w życiu przez użytkownika. Jak podszywają się pod legalne produkty cyberprzestępcy wyjaśnił Vladimir Spicka, Eastern Europe Consumer Sales Manager. Sympatyczny Czech pokazał jak reagujemy na udawaną formę infekcji i jakie reakcje wykorzystują przestępcy atakujący nasze zasoby.

Szybsza praca komputera

Najnowszy Norton 360 zawiera również ulepszenia funkcji najbardziej cenionych przez klientów, takich jak optymalizacja wydajności komputera, która pozwala poprawić jego szybkość działania i zaoszczędzić czas. Za pomocą menedżera autostartu użytkownicy mogą skrócić czas rozruchu komputera przez opóźnienie aplikacji uruchamianych wraz z systemem lub zmniejszenie ich liczby. Dane pochodzące ze społeczności Norton Community zapewniają przydatne informacje na temat najpopularniejszych aplikacji. Umożliwia klientom podejmowanie właściwych decyzji dotyczących wykluczenia programów z listy autostartu. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez firmę Passmark, inteligentny menedżer autostartu może skrócić czas uruchamiania komputera z systemem Windows 7 aż o 41%. W przypadku klientów, którzy włączają komputer raz dziennie, funkcja ta pozwala zaoszczędzić ponad trzy godziny rocznie.

Dostępność, zgodność i ceny

Pakiet Norton 360 w wersji 4.0 jest obecnie dostępny do nabycia w sklepach detalicznych oraz w sklepie internetowym firmy Symantec pod adresem www.symantecstore.pl. Bezpłatna wersja beta aplikacji do urządzeń Android jest już dostępna, a wersje beta aplikacji mobilnych do urządzeń iPad oraz iPhone (Norton Tiki) zostaną udostępnione w sklepach internetowych bez opłat w ciągu najbliższych tygodni.

Najnowsza wersja pakietu Norton 360 obsługuje systemy Microsoft XP, Windows Vista i Windows 7. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł brutto w przypadku wersji. Cena uwzględnia licencję na trzy komputery, 2 GB miejsca na kopie zapasowe online oraz roczną usługę subskrypcji uprawniającą do korzystania z produktu i otrzymywania aktualizacji ochrony z firmy Symantec. Wszyscy użytkownicy pakietu Norton 360, którzy mają ważną subskrypcję na produkt, są uprawnieni do otrzymywania najnowszych aktualizacji zgodnie z obowiązującym modelem świadczenia usług subskrypcji.

Norton 360 v. 4.0 - wybrane cechy

  • Ochrona tożsamości podczas zakupów, korzystania z usług bankowych i przeglądania stron w Internecie.
  • Blokowanie wirusów, programów typu „spyware”, koni trojańskich, robaków internetowych, botów oraz narzędzi typu „rootkit”.
  • Prewencyjna analiza nowo pobranych plików i aplikacji przed ich zainstalowaniem lub uruchomieniem na komputerze.
  • Identyfikowanie niebezpiecznych witryn internetowych i podejrzanych sprzedawców internetowych.
  • Utrzymanie najwyższej wydajności komputera
  • Automatyzacja tworzenia kopii zapasowych najważniejszych plików.
  • Dostęp do plików kopii zapasowej za pośrednictwem sieci WWW - pozwala pobierać pliki kopii zapasowej w dowolnym momencie, w każdym miejscu.
  • Zabezpieczanie tożsamości użytkownika podczas przeglądania stron internetowych dzięki szybkiemu potwierdzaniu bezpieczeństwa witryn internetowych i identyfikowaniu niebezpiecznych stron WWW.
  • Ostrzeganie o potencjalnych zagrożeniach i wpływie pobieranych plików na wydajność komputera przed ich zainstalowaniem i uruchomieniem.

Zeus atakuje

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej