Strona główna / Na czasie / Inteligentny Connect dla smartfonów
środa 17 marzec 2010 | eRKa
Inteligentny Connect dla smartfonów
Wysoko ceniona usługa Connect jest już dostępna na platformie World Traveler, preinstalowanej na kilku modelach telefonów Nokia.
Tagi: psiloc, symbian, nokia,

 “Connect sprawia, że telefon automatycznie przełącza się pomiędzy różnymi punktami dostępu do internetu zgodnie z preferencjami ustawionymi przez użytkownika” wyjaśnia Marek Filipiak, szef Psiloca. “Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby “w drodze”, od wakacyjnych podróżników do osób dojeżdżających codziennie do pracy, którzy chcą uniknąć kłopotliwego ustawiania punktów dostępu ręcznie za każdym razem, kiedy zamierzają połączyć się z internetem.”

psiloc connectOd połowy marca Connect jest dostępny jako usługa premium na platformie World Traveler. Można ją w prosty sposób zainstalować przy użyciu menadżera dodatków będącego częścią tej platformy. Marek Filipiak dodaje, że umieszczenie Connect na platformie World Travelera było oczywistym krokiem, ponieważ dzięki automatycznemu przełączaniu się pomiędzy punktami dostępu podróżujący użytkownik może oszczędzić sporo pieniędzy oraz sporo  czasu, którego już nie musi tracić na manualne ustawianie parametrów.

Poprzednik tej usługi  – samodzielna aplikacja pod tą samą nazwą – była pochlebnie oceniana zarówno przez użytkowników jak i recenzentów. Pisano o niej: “aplikacja, na którą wszyscy czekaliśmy” - Symbian in Motion lub “zesłana przez niebiosa” według  Symbian-Guru.com albo po prostu “ta, którą koniecznie trzeba mieć” – jak pisał Blog Nokia.

Usługa Connect na World Travelerze zawiera ostatnie funkcjonalności popularnej aplikacji Connect  dostosowane do logiki działania World Travelera

Marek Filipiak  wskazuje, że plugin Connect to kolejny krok w tworzeniu World Travelera jako platformy, która będzie kompleksowo zaspokajała potrzeby osób w podróży. World Traveler oferuje już takie usługi jak Hotelzon –mobilny system rezerwacyjny miejsc hotelowych, korzystający z bazy fińskiego lidera rynku Hotelzon oraz LOTY – usługę, która umożliwia wyszukiwanie lotów i otrzymywanie alertów o zmianach w statusie lotu.  World Traveler zawiera także bezpłatne dodatki, które pozwalają użytkownikom sprawdzić czas w różnych strefach czasowych, przeliczać waluty po aktualnym kursie i sprawdzić prognozę pogody dla wybranego miejsca na świecie.  Liczba użytkowników World Travelera przekroczyła już 1,5 miliona.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej