Strona główna / Na czasie / iPad nadchodzi
sobota 27 marzec 2010 | Cezary Tchorek-Helm
iPad nadchodzi
Zbliża się 3 kwietnia 2010 czyli rozpoczęcie sprzedaży najbardziej od lat oczekiwanego urządzenia. Korespondują z tym wprowadzone właśnie pierwsze opłaty za gazetowy kontent w USA. Tablet z Cupertino ma być platformą korzystania z kontentu, zarówno darmowego jak i płatnego.

iPad trafi do sprzedaży w amerykańskich sklepach 3 kwietnia 2010. Na początek producent z Cupertino zaplanował wprowadzenie wersji WiFi. Tablet w wersji z modemem 3G będzie dostępny pod koniec kwietnia.

Platforma mediowa

Już więc niedługo dowiemy się czy prawdziwe jest założenie, iż mamy do czynienia z końcem zupełnie bezpłatnych treści w Internecie. Jeżeli tak, to prognozuję, że iPady i inne czytniki tekstów zastapią gazety ale ich pełne, klasyczne wersje, przetrwają. Klasyczne drukowane gazety będą do kupienia w kiosku a w wersji elektronicznej do kupienia w Internecie.

Do czytania klasycznej wersji gazety potrzebne są tylko spokój i oczy, zaś do wersji cyfrowej niezbędny jest dodatkowo czytnik. iPad ma szansę być tym pierwszym czytnikiem. Jak wiadomo wygrywa nie najlepszy ale właśnie pierwszy.

Kluczowy weekend

Kluczowa wydaje się być oczekiwana informacja jak będzie wyglądał poziom faktycznej sprzedaży w weekend rozpoczynający się 3 kwietnia br. Pozwoli to ocenić prognozy oraz odnieść się do rynku oraz opinii ekspertów. Prawdziwym testem bowiem jest zawsze rynek i kupujący.   Obie wersje urządzenia, które ma stanowić próbę stworzenia platformy mediowej trafią pod koniec kwietnia 2010 do Niemiec, Zjednoczonego Królestwa, Włoch oraz Szwajcarii, Hiszpanii i Francji. Tablet Apple pojawi się też w Kanadzie, Australii i Japonii.  

iPhone 3G S: test subiektywnyNajlepszy Internet 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej