Strona główna / Na czasie / Nowy telefon Alcatela-Lucenta
niedziela 28 marzec 2010 | Mary Ward
Nowy telefon Alcatela-Lucenta
Firma Alcatel-Lucent wprowadziła na rynek telefon biurowy nowej klasy "inteligentnych telefonów".Oferują one zaawansowane środowisko komunikacyjne telefonu do biura o funkcjach wykraczających poza rozwiązania typowe dla smartfonów. Nowy telefon łączy w sobie niezawodność produktów dla przedsiębiorstw, szybki i wygodny dostęp do multimedialnych funkcji komunikacyjnych oraz możliwość korzystania z dodatkowych aplikacji internetowych.

Telefon Alcatel-Lucent OmniTouch™ 8082 My IC charakteryzuje się wieloma unikalnymi cechami oraz możliwościami. W przeciwieństwie do tradycyjnych telefonów do biura, OmniTouch™ 8082 My IC jest otwartą platformą dla aplikacji i funkcji obsługiwanych z poziomu przyjaznego interfejsu wyświetlanego na dużym ekranie dotykowym z technologią multi-touch. Dodatkowo ekran o szerokości 7” z podświetleniem LED, w zależności od kontekstu i wybranych funkcji reaguje wibracjami. Wbudowany moduł Bluetooth oraz złącza USB pozwalają na wykorzystanie wielu dodatkowych akcesoriów i urządzeń.

Otwarta platforma dla deweloperów oprogramowania

Nowy interfejs umożliwia pracownikom przedsiębiorstwa korzystanie z nowych i istniejących aplikacji oraz funkcji, np. komunikatorów, sygnalizowania obecności, aplikacji kontekstowych, zintegrowanego systemu poczty elektronicznej i odtwarzania muzyki w formacie MP3, dostępnych z poziomu jednego ekranu telefonu. Alcatel-Lucent udostępni także otwartą platformę dla developerów oprogramowania. Wraz z bogatym zestawem interfejsów API ułatwi to opracowywanie szeregu dodatkowych aplikacji, jak również zapewni współpracę z aplikacjami IT już wykorzystywanymi w firmie. Podobne podejście jest spotykane na lawinowo rozwijającym się rynku aplikacji na urządzenia mobilne. Rozwiązanie to zostanie włączone do nowej generacji usług zunifikowanej komunikacji Alcatela-Lucenta.

  • W celu zapewnienia wsparcia dla telefonu i nowej platformy, Alcatel-Lucent włączył w struktury portalu Developer Application dedykowaną sekcję dla nowego rozwiązania. Portal ten jest elementem programu Alcatel-Lucent Application Partner (AAPP) przeznaczonego dla twórców oprogramowania współpracującego z rozwiązaniami Alcatela-Lucenta. Obecnie społeczność ta liczy ponad 10 000 aktywnych programistów i partnerów. 
  • Obecnie programiści pracują nad dostosowaniem aplikacji do potrzeb określonych branż, między innymi hotelarsko-gastronomicznej i usług finansowych, w których największe znaczenie mają funkcje specjalne. Na przykład zestaw aplikacji dostosowany do potrzeb branży usług finansowych mógłby obejmować transmisję wideo w czasie rzeczywistym i obsługę wpisów handlowców w portalu Twitter. Takie funkcje oferują większe możliwości i zwiększają funkcjonalność komputera biurkowego.

Na koniec 2010

Programiści i klienci korporacyjni zobaczą telefon My IC podczas konferencji VoiceCon w Orlando, a jego wprowadzenie na rynek jest przewidziane na koniec 2010 r. Prezentująca wiele różnych aplikacji wersja pokazowa telefonu będzie dostępna na stanowisku Alcatela-Lucenta.

  • Portal Developer będzie dostępny w drugim kwartale i umożliwi programistom natychmiastowe rozpoczęcie tworzenia aplikacji. Kompletny zestaw narzędzi przeznaczonych do tworzenia otwartych aplikacji obsługuje takie standardy, jak Java Script, HTML 5.0, Ajax i Open API; ponadto możliwa jest łączność z urządzeniami Bluetooth, sieciami LAN i komputerami.
  • Ponieważ rozwiązanie zostało przeznaczone dla środowisk korporacyjnych, należy zapewnić bezpieczną platformę zarządzania aplikacjami. Funkcje wdrażania i aktualizacji aplikacji przeznaczonych do inteligentnych telefonów do biura mogą być scentralizowane i kontrolowane przez administratora firmy. Inteligentny telefon do biura będzie także obsługiwać logowanie do aplikacji i sprawdzanie ich certyfikatów. Dzięki temu administratorzy zagwarantują bezpieczeństwo i niezawodność, oferując jednocześnie użytkownikom duży komfort obsługi.

200 milionów linii DSL sprzedał Alcatel-Lucent

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej