Strona główna / Na czasie / Najszybszy procesor na świecie
środa 31 marzec 2010 | Jan Petersen/Intel
Najszybszy procesor na świecie
Intel wprowadził serię procesorów Intel Xeon 7500, które dadzą 92-procentową obniżkę energii i zwrot inwestycji w ciągu roku ze względu na ograniczone koszty zasilania, chłodzenia i licencjonowania. Technologia ta pozwoli skonsolidować do 20 jednordzeniowych, czteroukładowych serwerów w jeden serwer, przy zachowaniu tego samego poziomu wydajności. Procesory Intel Xeon 7500, mogą działać w konfiguracjach zawierających od 2 do 256 procesorów na serwer.
Tagi: intel, procesor,

 

  • Największy wzrost wydajności w historii procesorów Xeon średnio trzykrotnie lepsze wyniki w szerokiej gamie testów. Centra danych mogą zastąpić 20 serwerów jednordzeniowych jednym nowym systemem opartym na procesorze Xeon 7500.
  • Ponad 20 nowych funkcji niezawodnościowych i wysoka wydajność ośmiordzeniowego, 16-wątkowego procesora Intel Xeon 7500 spopularyzuje rozwiązania o znaczeniu krytycznym oparte na serwerowych systemach Intela.
  • Bezprecedensowe postępy w dziedzinie skalowalności umożliwią budowanie różnorodnych konstrukcji, od platform dwugniazdowych do rozwiązań złożonych z 256 gniazd.
  • Nowe serwery zaoferują 4-krotnie większą ilość pamięci (do 1 terabajta w konfiguracjach czteroprocesorowych), 8-krotnie wyższą przepustowość pamięci.

Najbardziej bezpieczny procesor do centrów danych

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej