Strona główna / Na czasie / Wizytówka w biznesie lub blog - Google Blogger
środa 20 czerwiec 2007 | Cezary TCHOREK-HELM
Wizytówka w biznesie lub blog - Google Blogger
Od dzisiaj Google udostępnia swojego Bloggera w języku polskim. Zgodnie z tendencją do wprowadzania lokalnych języków do wszystkich narzędzi, Google wprowadziło możliwość tworzenia blogów po polsku.
Tagi: internet, google, www,

Blogger raz uruchomiony zakłada automatycznie konto w sieci Google, co oznacza możliwość jednorazowego i identycznego logowania się do wielu usług i produktów, takich jak Gmail, Google Kalendarz, Google Talk, Picasa i inne.

Jak wiadomo blog jest formą prezentacji siebie, własnych poglądów i myśli. Blog stanowi rewolucyjny wkład w rozwój Internetu i e-społeczności ponieważ radykalnie zmienił obraz komunikacyjny świata, jak również wpływa szereg sfer dotychczas swobodniej związanych z technologiami takie jak dziennikarstwo czy polityka.

Oprócz tych korzyści indywidualnych blog może również stawić jedno z narzędzi reklamowych czy być po prostu wizytówką przedsiębiorcy. Wszystko jest kwestia inicjatywy i wykorzystania narzędzia Blogger.

Google Blogger pozwala:

- Dopasować wygląd bloga (strony) przy użyciu szablonów dostępnych z biblioteki

- Korzystać z programu Picasa czyli publikować zdjęcia już opracowane i przechowywane w katalogach

- AdSense pozwala umieścić w blogu bloki reklamowe co może stać się źródłem przychodów

- Poprzez funkcję prywatności można kontrolować dostęp do bloga

- Blogger umożliwia wzbogacenie szablonu poprzez dodanie – dowolnie wybranymi dodatków, takimi jak listy ulubionych publikacji, filmów i treści z kanałów RSS; masz pełną swobodę przy doborze czcionek i kolorów

- Instant czyli publikacje natychmiast pojawiają się na blogu; funkcja ta dotyczy wpisów, zmian szablonu i ustawień

Komputer w Firmie widzi dużą użyteczność narzędzia ze względu na możliwość darmowego wprowadzenia MSP do Internetu. Oczywiście Blogger nie zastąpi narzędzi profesjonalnych ale do tego aby zacząć biznes i prezentować się w sieci, Blogger w zupełności wystarczy. Podoba się nam.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej