Strona główna / Na czasie / AutoMapa uruchamia funkcję In Case Of Emergency!
piątek 07 maj 2010 | informacje prasowe
AutoMapa uruchamia funkcję In Case Of Emergency!
AutoMapa wprowadza funkcję wysyłania wiadomości alarmowej SMS pomagającą uzyskać błyskawiczną pomoc w przypadku kryzysowej sytuacji na drodze.

Osoba, której numer zostaje wprowadzony w AutoMapie jako ten, pod który należy wysłać prośbę o pomoc (ICE), otrzyma SMS z informacją: „Użytkownik AutoMapy: Jan Kowalski prosi Cię o pomoc. Aktualna pozycja GPS: 52°13'54.192"N, 21°0'19.943"E”. W przypadku, gdy urządzenie nawigacyjne nie posiada dostępu do sieci GSM, w sytuacji zagrożenia użytkownik skorzystać może z funkcji „Gdzie jestem”, która wyświetli jego aktualną pozycję. Dokładna lokalizacji osoby potrzebującej pomocy jest szczególnie istotna dla służb ratunkowych, które dzięki temu będą mogły zdecydowanie szybciej dotrzeć do poszkodowanych.

Wraz z wprowadzeniem rozwiązania In Case of Emergency, AutoMapa udostępnia jednocześnie funkcję „Jedź po pomoc”, która pozwoli na najszybsze dotarcie do najbliższego szpitala lub lekarza. Po jej uruchomieniu, AutoMapa automatycznie wyświetli najbliższe lokalizacje, w których poszkodowani mogą uzyskać pomoc medyczną i doprowadzi do nich najszybszą drogą.

Funkcjonalność wiadomości alarmowej uzupełniona jest również o kompendium wiedzy dla kierowcy o tym, jak się zachować w razie wypadku bądź kolizji. Jak zabezpieczyć miejsce wypadku? Jak udzielić pierwszej pomocy? Jak przeprowadzić masaż serca? Wszystkie niezbędne informacje na ten temat użytkownicy AutoMapy znajdą w specjalnym menu „Wypadek”.

Jak podkreśla Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy, temat bezpieczeństwa jest AutoMapie bliski od wielu lat. Bezustannie rozwijane są nowe funkcje, które mają poprawić bezpieczeństwo zarówno na drogach, jak i poza nimi, a projekty takie jak „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce” zrealizowany wspólnie z Komendą Główną Policji, czy „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj” przygotowany wspólnie z PKP stały się modelowymi przykładami programów poprawy bezpieczeństwa.

Funkcja „Wypadek” zostanie udostępniona użytkownikom w najnowszej AutoMapie 6.5

GPS to nie tylko nawigacja!

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej