Strona główna / Na czasie / Nowa linia Intel Core
wtorek 25 maj 2010 | Serwis prasowy/940
Nowa linia Intel Core
Firma Intel wprowadziła wczoraj do sprzedaży nowe procesory Intel Core, które rozszerzają gamę zastosowań wielokrotnie nagradzanej rodziny układów Intel Core na bardziej stylowe, ultracienkie laptopy.
Tagi: intel, procesor,


Procesory, oparte na 32-nanometrowej (nm) technologii produkcyjnej firmy Intel, są ponad 32 procent mniejsze i zapewniają ponad 32 procent wyższą wydajnośćlekkim, stylowym urządzeniom. Ograniczają też pobór mocy o ponad 15 procent, co przekłada się na wydłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

„Konsumenci domagają się laptopów, które łączą styl i wydajność, a nowe procesory 2010 Intel Core Ultra-Low Voltage do ultracienkich laptopów oferują jedno i drugie w jednej eleganckiej konstrukcji; 32-nanometrowa technologia produkcyjna wykorzystująca metalowe bramki z izolatorem o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k) w połączeniu z przełomową architekturą i wzornictwem pozwala konstruować notebooki cieńsze, lżejsze i szybsze od poprzednich modeli, a przy tym pracujące znacznie dłużej na zasilaniu bateryjnym. Laptopy stają się ultraprzenośne, a z nowymi procesorami w środku szybciej reagują na polecenia użytkownika i rzadziej zmuszają go do czekania” — powiedział Mooly Eden, wiceprezes i dyrektor generalny działu PC Client Group w firmie Intel.

  • Procesory wyposażone w technologię Intel Turbo Boost automatycznie dostosowują wydajność do obciążenia, w razie potrzeby zapewniając użytkownikom natychmiastowy wzrost mocy. Technologia Intel Hyper-Threading dostępna w procesorach Intel Core i7, Core i5oraz Core i3 - zapewnia szybkie reakcje systemu i ogranicza opóźnienia podczas jednoczesnego wykonywania wielu zadań. Dzięki grafice Intel HD procesory zapewniają kryształowo czysty obraz, żywe kolory i płynne odtwarzanie wideo wysokiej rozdzielczości (HD) oraz dźwięku.
  • Ponadto, zapowiedziany niedawno chipset Mobile Intel 5 Series zaprojektowany pod kątem laptopów ULV zapewnia obsługę wielu opcji wideo i audio, ulepszone zabezpieczanie danych i komputera za sprawą technologii Intel Anti-Theft oraz niezawodną ochronę cyfrowych aktywów użytkownika.
  • Oczekuje się, że producenci laptopów, tacy jak Acer, Asus, Lenovo i MSI, zaoferują ponad 40 modeli laptopów w zróżnicowanych cenach.

Najlepszy Internet

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej