Strona główna / Na czasie / Domeny regionalne - idealne dla MSP
piątek 28 maj 2010 | Alicja Marciniak
Domeny regionalne - idealne dla MSP
W czasach rosnącej popularności Internetu, posiadanie odpowiednio dobranej domeny to być albo nie być dla każdej firmy. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z szeregu możliwości jakie oferują rejestratorzy. Decydując się zatem na wybór adresu w Sieci warto wziąć pod uwagę rejestrację domeny z rozszerzeniem regionalnym.
Tagi: domena, firma, msp,
   

To rozwiązanie idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które działają na rynku lokalnym. Posiadanie takiego adresu określa miejsce, w którym funkcjonuje firma oraz terytorium, na którym świadczy usługi. To również bardzo dobra alternatywa dla firm, których nazwa jest już zarezerwowana w rozszerzeniu krajowym .pl przez inny podmiot. Wskazuje również na określony region działalności przedsiębiorstwa.

Mazowsze w Warszawie

Przykładowo, jeżeli firma funkcjonuje jedynie na terenie województwa mazowieckiego i posiada siedzibę w Warszawie powinna zarejestrować domeny: www.firma.waw.pl, www.firma.warszawa.pl oraz www.firma.mazowsze.pl.

Często również zdarza się, że firmy mają jedną główną siedzibę oraz kilka pododdziałów w różnych miastach. W takich przypadkach bardzo korzystna jest rejestracja domen regionalnych, które w dużym stopniu pomagają potencjalnym klientom w określeniu lokalizacji wybranej filii.

Rozszerzaj regionalnie

Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o aspekt wyróżnienia się wśród konkurencji, która funkcjonuje na tym samym obszarze. W rejestrze domen regionalnych jest 119 rozszerzeń, co sprawia że praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa mogą dostosować domenę do regionu działania. Rejestracja domeny regionalnej nie wiąże się z dużymi kosztami nawet dla małej firmy, a korzyści z jej posiadania odzwierciedlają się w rosnącej liczbie klientów.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej