Strona główna / Na czasie / Płatność z komórki bez banku
piątek 18 czerwiec 2010 | Cezary Tchorek-Helm
Płatność z komórki bez banku
W Polsce ruszyła uniwersalna platforma płatności mobilnych SkyCash. Rozwiązanie umożliwia natychmiastowe przelewy na dowolny aktywny numer GSM w Polsce. SkyCash działa w każdej sieci GSM i nie wymaga posiadania konta w banku. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu, aby rozliczać się ze znajomymi, płacić w Internecie, sklepach i punktach usługowych, czy za bilety lub parkingi.

SkyCash jest przełomowym rozwiązaniem w zakresie płatności mobilnych ze względu na intuicyjną obsługę i niezależność od operatorów telekomunikacyjnych, połączone z bezpieczeństwem na poziomie kart płatniczych i bankowości elektronicznej. SkyCash działa u każdego operatora w Polsce i na wszystkich popularnych systemach operacyjnych telefonów komórkowych, takich jak iPhone, Android, Symbian, Java i Windows Mobile oraz, już wkrótce, BlackBerry.

Według badań Juniper Research całościowy rynek płatności mobilnych, przelewów pieniężnych i transakcji NFC ma w tym roku wynieść 170 miliardów dolarów. Do 2014 roku wartość ta ma zwiększyć się do prawie 630 miliardów dolarów. W Polsce mobilny dostęp do sieci staje się coraz powszechniejszy dzięki obniżce cen transferu danych oraz lawinowemu wzrostowi liczby nowych aplikacji na komórki. SkyCash szacuje, że już 90% telefonów używanych obecnie przez Polaków daje możliwość dostępu do Internetu. . 

  • Żeby rozpocząć korzystanie ze SkyCash wystarczy zarejestrować się, zainstalować na telefonie aplikację oraz zasilić automatycznie stworzone konto środkami pieniężnymi.
W Plusie płacisz komórką

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej