Strona główna / Na czasie / Wielka przeprowadzka poczty Hotmail
sobota 19 czerwiec 2010 | Jan Petersen
Wielka przeprowadzka poczty Hotmail
Do końca sierpnia 2010 potrwa rozpoczęta właśnie przeprowadzka do nowego systemu ponad 365 milionów kont pocztowych Windows Live Hotmail. Nowy Windows Live Hotmail wprowadza wiele innowacji. Korespondencję będziemy mogli sortować  w tradycyjny sposób, np. według dat czy nadawców lub w wątkach. Jednym kliknięciem sprawimy, że pojawią się tylko wiadomości z serwisów społecznościowych lub tylko te zawierające zdjęcia, filmy czy też dokumenty MS Office.
Tagi: hotmail, microsoft,

„To jedna z największych na świecie operacji tego typu, przeprowadzona na aplikacjach znajdujących się w tzw. chmurze obliczeniowej. Ponieważ serwery poczty Hotmail pogrupowane są w klastry, użytkownicy poczty będą uzyskiwali dostęp do nowych funkcji sukcesywnie. Po zakończeniu migracji będą mogli korzystać z systemu pocztowego nowej generacji, m.in. ułatwiającego porządkowanie wiadomości, przeglądanie zdjęć i oglądanie multimediów oraz edycję dokumentów z poziomu  przeglądarki.” – powiedział Michał Kostrzewa z firmy Microsoft.

  • Dzięki narzędziu Sweep łatwiej będzie utrzymać porządek w skrzynce, kasować wszystkie wiadomości od wybranego nadawcy lub też całkowicie zrezygnować z e-maili przychodzących z danego adresu. Filmy z YouTube czy zdjęcia z Flickra, wysłane przez znajomych, będziemy mogli obejrzeć wprost z e-maila (bez otwierania kolejnego okna przeglądarki). Z nową wersją Hotmaila zintegrowano również komunikator Windows Live Messenger, dzięki czemu będziemy widzieli którzy z naszych znajomych są dostępni online i będziemy mogli przesłać do nich wiadomość.
  • Nowy Hotmail ułatwia dzielenie się swoimi zdjęciami ze znajomymi, bez żadnych ograniczeń wielkości załączników – zarówno na własnym koncie, jak i na koncie odbiorcy. Zdjęcia w wiadomości przesyłane są jako miniatury, a kliknięcie pozwoli na obejrzenie ich w pełnym rozmiarze. Hotmail, dzięki integracji z Windows SkyDrive, oferuje użytkownikom darmową przestrzeń wirtualną. Dzięki temu, można wysłać np. link do udostępnionych folderów z maksymalnie 200 zdjęciami, każde o wielkości do 50 MB. Pod koniec roku dostępna będzie polska wersja językowa Office Web Apps oraz możliwość edycji dokumentów w poczcie Windows Live Hotmail.
  • Kilka nowości pojawi się także w kalendarzu w poczcie Hotmail. Umożliwi on zarządzanie zaproszeniami na koncerty i wydarzenia, ustawianie przypomnień oraz udostępnianie terminów znajomym i rodzinie.  Możliwa będzie także synchronizacja z telefonami komórkowym (z systemem operacyjnym Windows Phone, na urządzeniach RIM BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów) przy pomocy usługi Exchange ActiveSync.
Microsoft Office 2010 już dostępny

Podobne artykuły
  • 15. rocznica Hotmaila

    Serwis Hotmail był pierwszym, który umożliwił użytkownikowi dostęp do konta pocztowego ...
  • Hotmail blokuje spam

    Spam jest poważnym problemem, który nieustannie nęka użytkowników Internetu. Do niedawn...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej