Strona główna / Na czasie / Nowa plazma Panasonic V20
poniedziałek 28 czerwiec 2010 | Jan Petersen/Panasonic
Nowa plazma Panasonic V20
Telewizory serii V20 z rodziny dwuwymiarowych ekranów plazmowych Viera, są dostępne w rozmiarach 42 i 50 cali. Nowe telewizory serii V20 cechują się doskonałym współczynnikiem kontrastu na poziomie 5.000.000:1.

 

Filtry High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro wyeliminowały refleksy świetlne nawet w jasnych pomieszczeniach, przy jednoczesnym zachowaniu czystości kolorów i ostrości krawędzi. Najwyższą głębię czerni Infinite Black, zapewniają opisane filtry dzięki minimalizacji świecenia resztkowego oraz efektu poświaty w komórkach.

TVtechnika

Modele TX-P50V20 oraz TX-P42V20 dzięki możliwościom panelu NeoPDP oraz systemom projekcji obrazu, dostarczają niemal kinowej jakości emitowanych materiałów filmowych. Sama konstrukcja panelu poddana została zmianom, które opierają się na zastosowaniu nowego filtra gazu, luminoforu oraz unowocześnionej struktury komórek. Dla użytkowników oznacza to poprawę jakości obrazu oraz zmniejszone zapotrzebowanie na prąd. Dzięki współpracy najnowszego procesora obrazu V-real PRO 5 oraz systemu 600Hz Sub-field Drive każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy pięćdziesięciu obrazów filmu dzielony jest na 12 subpól. Pozwala to na wyświetlanie przez panele NeoPDP ekranów serii V20 w przeciągu sekundy realnie 600 obrazów.

Audio

Telewizory serii V20 zostały ponadto wyposażone w trzy, 10-watowe głośniki w systemie 2.1, które we współpracy z systemem V-Audio Pro Surround, zapewniają tonację systemu dookólnego za pośrednictwem trzech zintegrowanych głośników.

Extrasy

Modele serii V20 wyposażono w slot kart SD oraz dwa wejścia USB. Dzięki temu umożliwiają one oglądanie filmów w formacie DivX i DivX HD, zmagazynowanych na pamięciach przenośnych. Dodatkowo, złącza USB umożliwiają podłączenie zewnętrznego dysku twardego o pojemności między 160 GB a 1 TB, na który mogą być nagrywane nadawane cyfrowo programy w celu późniejszego ich odtworzenia.

Wi-Fi

Funkcja WiFi Ready przy zastosowaniu  odpowiedniego adaptera Panasonic umożliwia połączenie z sieciami bezprzewodowymi oraz korzystanie z funkcji siecowych. Z kolei łączność DLNA umożliwia współpracę z domowym komputerem, co pozwala na odtwarzanie dowolnych treści multimedialnych, które zgromadzone są na twardym dysku komputera. Nowe modele umożliwiają m.in. korzystanie z funkcji Viera Cast, która pozwala na korzystanie z wybranych serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. W ramach tej funkcji użytkownicy, po podłączeniu kamery, mogą również korzystać z komunikatora Skype.

Panasonic V20/ceny

  • TX-P42V20: 6,099 zł
  • TX-P50V20: 7,999 zł
Monitor Acer z tunerem TV

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej