Strona główna / Na czasie / Czy można drukować w "chmurze"?
poniedziałek 19 lipiec 2010 | erka
Czy można drukować w "chmurze"?
Tak twierdzi HP prezentując rozwiązanie  ePrint, które  pozwala drukować na dowolnej drukarce HP z każdego urządzenia obsługującego pocztę e-mail i z każdego miejsca na świecie.

Firma HP stworzyła nową kategorię rozwiązań druku, zaprojektowaną zgodnie z duchem technologii „cloud computing”, która po raz pierwszy umożliwi użytkownikom:

  • Drukowanie z każdego urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną i z każdego miejsca na świecie na dowolnej drukarce zgodnej z nową technologią HP ePrint(1)
  • Przechowywanie dokumentów oraz plików na wirtualnym serwerze i drukowanie ich w razie potrzeby
  • Przekształcanie drukarek w platformy wydawnicze, aby korzystać z dostosowanych aplikacji druku, na przykład udostępniających wiadomości prasowe lub kreatywne zajęcia pozaszkolne, bezpośrednio na drukarkę domową lub firmową(2, 6)
  • Zarządzanie wszystkimi aspektami druku i dostosowywanie ich za pośrednictwem nowego serwisu HP ePrintCenter, aby uzyskać dostęp do przydatnych, zabawnych i interesujących materiałów sformatowanych pod kątem efektywnego druku.

Firma HP zapowiedziała powstanie pełnej rodziny internetowych urządzeń wielofunkcyjnych e-AiO dla domu i biznesu). Będą to pierwsze drukarki z bezpośrednim dostępem do treści WWW, takich jak kolorowanki, postacie 3D i szablony HP.

ePrint: jeśli możesz wysłać to pocztą e-mail, możesz to także wydrukować

Platforma HP ePrint wykorzystuje internetową technologię „cloud computing”, aby przełamać bariery odległości oraz łączności i umożliwić użytkownikom wysyłanie plików do druku z urządzeń mobilnych(1). Zaczynając od mamy, która chce wydrukować rysunek syna z iPada, a kończąc na dyrektorze, który jadąc pociągiem wysyła prezentację z telefonu Blackberry, aby wydrukować ją i odebrać w biurze. Usługa HP ePrint umożliwia użytkownikom drukowanie z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Każda drukarka HP ePrint będzie miała unikatowy, prosty adres e-mail, który pozwoli nadawcy dostarczyć wydruk w taki sam sposób, w jaki wysyła się wiadomość e-mail. Ponadto za pomocą mobilnej aplikacji HP ePrint zainstalowanej w smartfonie klienci będą mogli wysyłać dokumenty do wydrukowania w domu, w pracy albo w lokalizacji publicznej, takiej jak hotel albo poczta. Będzie można wysyłać m.in. dokumenty  Microsoft® Office(9), Adobe® PDF (10) oraz obrazy JPEG.

HP ePrintCenter: wszystko, co ma związek z drukiem znajduje się w jednym miejscu

HP ePrintCenter to internetowy serwis dla wszystkich klientów HP, którzy chcą eksplorować nowe usługi i dostosowywać sposób, w jaki korzystają z drukarek. Użytkownicy mogą na przykład zarejestrować swoje produkty i otrzymywać aktualizacje zgodne z preferencjami, skonfigurować swoje urządzenia, śledzić zadania ePrint, a także przeglądać i sugerować nowe aplikacje druku.

Nowe drukarki Photosmart w każdym przedziale cenowym

Nowa linia internetowych drukarek HP Photosmart umożliwia konsumentom swobodny dostęp do materiałów oraz możliwości ich wydruku z dowolnego miejsca bez użycia komputera. Można to uzyskać za pośrednictwem usługi HP ePrint z dowolnego urządzenia mobilnego, albo przez dotknięcie jednej z dostosowanych aplikacji i opcji druku na intuicyjnym ekranie HP TouchSmart(2).

  • HP Photosmart Premium e-AiO — ten najbardziej rozbudowany model zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu, zapewniając użytkownikom możliwość dostosowania go do swoich potrzeb, wybierając dowolne aplikacje druku. Urządzenie wielofunkcyjne jest wyposażona w ekran HP TouchSmart o przekątnej 10,9 cm z ulepszoną technologią dotykową i może oszczędzić nawet 50 procent papieru dzięki automatycznemu drukowi dwustronnemu. Urządzenie ma być dostępne na całym świecie w październiku).
  • HP PhotosmartWi-Fie-AiO — 6,1-calowy ekran HP Touchsmart pozwala na szybki druk treści WWW. Użytkownicy mogą tworzyć imponujące projekty fotograficzne z wykorzystaniem oddzielnych tuszy oraz specjalnych opcji druku zdjęć, takich jak automatyczny podajnik papieru fotograficznego. Urządzenie to będzie dostępne w lipcu 2010 r.
  • HP Photosmart Premium z Faksem e-AiO — urządzenie pozwala łatwo faksować, skanować i kopiować dokumenty z wykorzystaniem automatycznego, dwustronnego podajnika, a także w prosty sposób drukować zdjęcia i treść WWW. Jest wyposażone w liczne opcje połączeń, w tym obsługę sieci przewodowej i bezprzewodowej[1, 3]. Urządzenie ma być dostępne we wrześniu.

Nowe aplikacje do druku dla użytkowników indywidualnych oraz firm(6)  

W dalszej części roku klienci biznesowi będą mogli skorzystać z aplikacji druku udostępnianych przez różne serwisy, m.in. Google Docs do łatwego skanowania dokumentów do sieci w celu późniejszego wydrukowania; Box.net do skanowania, udostępniania, zarządzania i przeglądania treści biznesowej online; Reuters do druku najnowszych artykułów prasowych; oraz DocStoc i Biztree do natychmiastowego dostępu do formularzy biznesowych, takich jak faktury, kontrakty, pokwitowania, umowy prawne i listy kontrolne. Ponadto przez cały rok HP będzie współpracować z programistami z regionu EMEA, aby ulepszyć pakiet do tworzenia oprogramowania i udostępnić dodatkowe aplikacje druku. Mogą oni zamówić pakiet programistyczny na zakładce Developers witryny HP ePrintCenter.

HP iPrint Photo dla systemu Android(7)

Bezpłatna aplikacja HP iPrint Photo dla smartfonów Android umożliwia łatwy, szybki, bezpośredni, bezprzewodowy druk zdjęć na drukarkach atramentowych HP, podłączonych do lokalnej sieci Wi-Fi. Wersja HP iPrint Photo dla systemu Android dołącza do wersji przeznaczonych dla urządzeń Symbian, Windows Mobile®(9),  iPad, iPhone i iPod touch(11).  Mobilna aplikacja Snapfish by HP dla systemu Android ma być dostępna tego lata.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej