Strona główna / Na czasie / Nowa seria nawigacji: Navigon 40
poniedziałek 19 lipiec 2010 | Cezary Tchorek-Helm
Nowa seria nawigacji: Navigon 40
Easy, Plus, Premium oraz Premium Live - to nazwy czterech nowych modeli urządzeń nawigacyjnych z serii Navigon 40. Nawigacje pozycjonowane rynkowo poniżej serii 70 dają szansę na atrakcyjne funkcjonalności i dostęp do rozszerzonego zestawu map za atrakcyjną cenę.

“Żadna inna seria nie zapewnia klientom tak dużego wyboru. Szeroka oferta modeli z serii 40 ułatwia kierowcom wybór nawigacji - łatwe do zapamiętania nazwy produktów pozwalają wybrać urządzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb” – wyjaśnia Jörn Watzke, wiceprezes odpowiedzialny za ofertę produktową firmy NAVIGON.

Seria NAVIGON 40 mająca 4,3 calowe ekranany, jest pozycjonowana poniżej serii NAVIGON 70. Urządzeniem nawigacyjnym, które pod względem możliwości znajduje się po środku nowej serii, jest NAVIGON 40 Plus.

2 nowe funkcje

  • Dzięki One-Click Menu, trzy ulubione cele specjalne (POI) mogą być wyświetlone na ekranie za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto, kierowcy mogą cieszyć się jeszcze większym obszarem mapy, ponieważ z ekranu zostały usunięte mniej istotne informacje.
  • Można również łatwo importować swoje ulubione cele specjalne w postaci pliku CSV, używając do tego aplikacji NAVIGON Fresh, a następnie przyporządkować je do stworzonych przez siebie grup.

Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant) zapewni kierowcy orientację i bezpieczeństwo na drodze, informując za pomocą animacji w czasie rzeczywistym, kiedy trzeba zmienić pas. Znane już z poprzednich serii funkcje, takie jak Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań (Reality View Pro) oraz Text-to-Speech, umożliwiają kierowcy pełną koncentrację na drodze i zapewniają bezpieczne dotarcie do celu.

Premium czyli...

Dla kierowców z większymi wymaganiami idealnym rozwiązaniem jest model Premium, który wyposażono we wszystkie funkcje urządzenia NAVIGON Plus, a ponadto daje możliwość wykonywania połączeń telefonicznych dzięki wbudowanemu zestawowi głośnomówiącemu Bluetooth 2.0, który może nawet rozróżniać połączenia biznesowe i prywatne. Z kolei najwyższy model serii - Premium Live, daje kierowcy dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Oprócz wyszukiwania wolnych miejsc na najbliższym parkingu (NAVIGON Clever Parking Live jest dostępna na wybranych rybkach) czy sprawdzania pogody w miejscu docelowym i na trasie do niego (NAVIGON Weather Live), udoskonalone zostały informacje o ruchu drogowym - Traffic Live (w wybranych krajach) nie tylko informuje na bieżąco o utrudnieniach na autostradach, ale również na drogach krajowych.

  • NAVIGON 40 Easy z mapami 20 państw europejskich jest dostępny za 599 PLN.
  • NAVIGON 40 Plus z mapami 43 krajów kosztuje 699 PLN. Urządzenie Premium jest dostępne za 799 PLN, a model ze zintegrowanym modułem Live można kupić za 999 PLN.
Wszystkie modele pojawią się w sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz również test Navigon 8410


Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej