Strona główna / Na czasie / Nowy Hotmail
piątek 06 sierpień 2010 | Serwis prasowy
Nowy Hotmail
Ponad 350 milionów użytkowników bezpłatnej poczty Hotmail z 220 krajów może już korzystać z nowej wersji systemu pocztowego.
Tagi: microsoft, hotmail,

Nowy Hotmail jest szybszy i bardziej funkcjonalny – pozwala przeglądać wiadomości w wątkach lub w tradycyjny sposób oraz zawiera wiele prostych w obsłudze opcji filtrowania i przeszukiwania wiadomości. Ułatwia także odtwarzanie multimediów i przeglądanie zdjęć oraz zawiera wbudowany komunikator Messenger.

„Przeprowadzka do nowej wersji systemu pocztowego Hotmail miała potrwać do końca wakacji, ale udało nam się zakończyć ją wcześniej. Dzięki temu, już od dziś wszyscy polscy użytkownicy poczty Hotmail mogą korzystać z nowych funkcji, które zwiększą efektywność ich pracy. Użytkownicy innych serwisów pocztowych mogą połączyć swoje skrzynki z darmową pocztą Hotmail zachowując swoje stare adresy. Dzięki temu będą mogli korzystać z najnowszych i niezwykle intuicyjnych funkcji nowej poczty Hotmail” – powiedział Michał Kostrzewa, z polskiego oddziału firmy Microsoft.

 

Jak działa nowy Hotmail

Pocztę można przeglądać według wątków, dat lub na wiele innych sposobów, w zależności od potrzeb i preferencji. Zdjęcia i filmy przesyłane przez naszych znajomych, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi można oglądać wewnątrz wiadomości, bez konieczności otwierania kolejnych okien przeglądarki. Każdy z użytkowników dostaje dodatkowo darmowy dostęp do wirtualnego dysku SkyDrive o pojemności 25 GB, dzięki czemu może wysyłać np. link do udostępnionych folderów z ponad 200 zdjęciami, z których każde może mieć maksymalną wielkość do 50 MB. Zdjęcia w wiadomościach przesyłane są jako miniatury, a jedno kliknięcie na nie pozwala obejrzeć je w pełnym rozmiarze. Żaden inny system pocztowy nie oferuje takich możliwości.

  • W łatwy sposób dostaniemy się też do naprawdę ważnych wiadomości dzięki wielu możliwościom porządkowania i przeszukiwania wiadomości.
  • Korzystając z poczty Hotmail każdy użytkownik jest chroniony przed spamem i wiadomościami komercyjnymi. Można nimi też łatwo zarządzać, stosując zestaw prostych w użyciu filtrów, w tym filtrów działających wstecz. Jedno, dwa kliknięcia wystarczą, aby niechciana poczta była kasowana czy też przesyłana do wybranych folderów lub blokowana. Nie trzeba ustawiać skomplikowanych reguł.
  • Z kolei wiadomości np. z banków mogą być dodatkowo wyróżnione, co ułatwi identyfikację e-maili pochodzących z zaufanego źródła. Co więcej, poczta Hotmail zapamiętuje indywidualne preferencje antyspamowe użytkowników. Filtry pozwalają zgodnie z indywidualnymi potrzebami zarządzać także powiadomieniami z serwisów społecznościowych oraz innymi wiadomościami, które użytkownik poczty Hotmail może zakwalifikować jako niechciane przesyłki.

Nowości w kalendarzu

Kilka nowości pojawiło się także w kalendarzu poczty Hotmail. Umożliwiono zarządzanie zaproszeniami na wydarzenia, ustawianie przypomnień oraz udostępnianie terminów znajomym i rodzinie. Kalendarz można synchronizować z telefonami komórkowymi (z systemem operacyjnym Windows Phone, na urządzeniach RIM BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów) przy pomocy usługi Exchange ActiveSync.

Dodatkowo, wewnątrz poczty zintegrowany został Windows Live Messenger, dzięki czemu prowadzenie rozmów ze znajomymi i rodziną możliwe będzie bez konieczności instalowania dodatkowych programów na komputerze. Co więcej, już pod koniec tego roku, wszyscy polscy użytkownicy będą mogli tworzyć i edytować dokumenty Word, Excel i Power Point wprost z przeglądarki, czyli tak zwanych Office Web Apps.

Mumba atakuje konta


Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej