Strona główna / Na czasie / Intel i Nokia: wspólne laboratorium
środa 25 sierpień 2010 | Serwis prasowy
Intel i Nokia: wspólne laboratorium
Intel Corporation, Nokia i Uniwersytet Oulu oficjalnie otworzyły wczoraj Wspólne Centrum Innowacji Intela i Nokii. Będzie ono zatrudniać około 25 badaczy i stanie się najnowszym członkiem europejskiej sieci badawczej Intela - Intel Labs Europe.
Tagi: intel, nokia,

Początkowo laboratorium będzie prowadzić badania nad nowymi, atrakcyjnymi interfejsami użytkownika, które wykorzystają rosnące możliwości urządzeń mobilnych. Stworzenie interfejsów, które bardziej przypominają interakcje w rzeczywistym świecie, zapewni użytkownikom bardziej naturalne i intuicyjne doświadczenia, tak jak współczesne gry i filmy stały się bardziej immersyjne za sprawą realistycznej grafiki 3D.  Laboratorium będzie zlokalizowane w Centrum na rzecz Doskonałości Internetowej na Uniwersytecie Oulu i będzie ściśle współpracować z ośrodkiem Oulu Urban Living Labs, który zapewnia unikatowe środowisko do badań nad czujnikami oraz do testowania i pilotowania innowacji technologicznych oraz społecznych.

  • Nowe laboratorium będzie korzystać z platformy open source MeeGo niedawno wprowadzonej przez Intela i Nokię. MeeGo zapewni najwyższą elastyczność tworzenia nowych doświadczeń 3D na urządzeniach mobilnych, ponieważ duża część aktywności badawczej laboratorium będzie również skupiać się na rozwiązaniach open source.
  • Innym potencjalnym obszarem badań są technologie, które pozwolą na wyświetlanie trójwymiarowego hologramu osoby, z którą rozmawiamy przez telefon , co dziś można zobaczyć tylko w filmach science-fiction. Konsumenci będą bardziej zaangażowani w doświadczenia mobilne, niż ma to miejsce w przypadku bieżących metod.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej