Strona główna / Na czasie / LG z nagrodą EISA
niedziela 29 sierpień 2010 | Informacja prasowa
LG z nagrodą EISA
Telewizor LCD LED LG LE5300 i zestaw kina domowego LG HB45E z odtwarzaczem Blu-ray zdobyły tegoroczne nagrody dla produktów audio i wideo, przyznawane Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku - EISA. Jury EISA uznało także proekologiczne zalety telefonu LG GD510, przyznając mu tytuł European Green Mobile Phone 2010-2011.

 

W kategorii „European Home Theater Compact System 2010-2011” nagrodę otrzymało kino domowe LG HB45E.

 „Niewielu producentów oferuje wysokiej jakości telewizory Full HD z podświetleniem LED o przekątnej 42 cale w cenie poniżej 1000 EUR. To właśnie dlatego telewizor LG 42LE5300 jest doskonałą propozycją pod względem wskaźnika ceny do wartości, biorąc pod uwagę w szczególności dodatkowe funkcje i opcje łączności, np. przez port USB, umożliwiający odtwarzanie zdjęć, muzyki i obrazów wideo z zewnętrznych źródeł. Dodatkowo, przyjazne dla użytkownika menu zapewnia prosty i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji i ustawień” – uzasadniał wybór Jorge Goncalves, Prezydent EISA.

Telewizor LCD LED LG 42LE5300

Nagrodzony przez EISA telewizor LG LE5300 wyposażony został w 42-calowy ekran podświetlany diodami LED. TV posiada rozdzielczość Full HD 1080p, kontrast na poziomie 3 000 000:1 oraz gwarantuje krystalicznie czysty obraz i wierne odwzorowywanie kolorów.

  • LG 42LE5300 wykorzystuje technologię TruMotion 100Hz, która ogranicza efekt rozmycia obrazu podczas dynamicznych scen akcji. Wysoką jakość dźwięku gwarantują zaawansowane funkcje Infinite Sound oraz Clear Voice.
  • Złącze USB 2.0 umożliwia odtwarzanie filmów, m.in. w formacie DivX HD (mkv), zdjęć i muzyki, zapisanych na zewnętrznych nośnikach.Posiadacze LG LE5300 mogą zapomnieć o plątaninie kabli wokół telewizora. Bezprzewodowe połączenie z LG Media Box, do którego podłączone mogą być wszelkie odtwarzacze, zestaw kina domowego i inne urządzenia peryferyjne, pozwoli bezstratnie przesyłać sygnał Full HD do telewizora podłączonego jedynie do źródła zasilania.
  • Model LG LE5300 został (podobnie jak większość telewizorów LG) wyposażony w funkcje ograniczające zużycie energii, m.in. Inteligentny Czujnik, który automatycznie optymalizuje jasność ekranu, kontrast, balans bieli i ustawienia kolorów, dostosowując te parametry do rodzaju oświetlenia w pomieszczeniu.

Kino domowe 2.1 LG HB45E

Przyznając LG HB45E tytuł najlepszego kompaktowego systemu kina domowego, jury EISA doceniło przede wszystkim doskonałą jakość obrazu i dźwięku oferowaną przez nowy zestaw LG, a także wachlarz funkcji multimedialnych.

  • LG HB45E odtwarza pliki zapisane na płytach Blu-ray, obsługuje szeroką gamę formatów, w tym DivX HD i mkv, może także łączyć się bezprzewodowo z Internetem przez wbudowany interfejs Wi-Fi.
  • Dzięki Netcast™ Entertaiment Access użytkownicy w każdej chwili mogą sięgnąć do klipów z YouTube, sprawdzić prognozę pogody na AccuWeather.com czy obejrzeć galerie zdjęć w serwisie Google Picasa.
  • Funkcja BD Live 2.0 pozwala im także pobierać treści z witryn poświęconych filmom i muzyce, a obsługa protokołów DLNA i CIFS umożliwia wymianę danych z kompatybilnymi urządzeniami podłączonymi do sieci domowej.
  • O wysoką jakość dźwięku wydobywającego się z obrotowych głośników głównych LG HB45E zadbał sam guru w dziedzinie audio - Mark Levinson.

EISA to stowarzyszenie skupiające 50 wydawnictw z 19 europejskich krajów, które zajmują się tematyką elektroniki użytkowej. Co roku redaktorzy naczelni magazynów przeprowadzają testy wybranych najnowszych produktów, a następnie wyłaniają najlepsze, przyznając im nagrody w kategoriach: sprzęt audio i kino domowe, wideo, foto, car audio i telefony komórkowe. EISA wyróżnia także urządzenia najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej