Strona główna / Na czasie / Antywirus dla chmury
sobota 04 wrzesień 2010 | E2H
Antywirus dla chmury
Trend Micro przedstawił najnowszą wersję oprogramowania ochronnego dla systemów operacyjnych oraz danych na serwerach fizycznych, wirtualnych, typu cloud oraz na zwirtualizowanych komputerach stacjonarnych.

Rozwiązanie Trend Micro Deep Security 7.5, oparte na najnowszym interfejsie programowania VMware vShield Endpoint, zostało wyposażone w nowy, bezagentowy moduł chroniący przed szkodliwym oprogramowaniem, który obejmuje system wykrywania włamań i zapobiegania im, ochronę aplikacji internetowych, kontrolę aplikacji, zaporę stanową, monitorowanie integralności danych oraz inspekcję dziennika.Wraz z innymi modułami Deep Security tworzy kompleksowe zabezpieczenie serwerów i aplikacji, które umożliwia środowiskom fizycznym, wirtualnym i typu cloud samodzielną obronę przed zagrożeniami. Produkt ten można wdrożyć jako oprogramowanie, urządzenie wirtualne lub rozwiązanie hybrydowe.

Nowości w Trend Micro Deep Security 7.5

  • Dzięki modułowi zaprojektowanemu pod kątem wirtualizacji i przeznaczonemu do środowisk VMware rozwiązanie Trend Micro Deep Security jest jednym z najbardziej kompleksowych na rynku zabezpieczeń serwerów. Moduł ma zintegrowane nowe interfejsy programowania VMware vShield Endpoint, dzięki czemu chroni maszyny wirtualne VMware, nie obciążając systemów gości. Optymalizuje operacje zabezpieczające. Eliminuje utrudnienia i przestoje w pracy występujące podczas pełnego skanowania systemu i aktualizacji wzorców. Chroni przed zaawansowanymi atakami, izolując szkodliwe oprogramowanie od oprogramowania zabezpieczającego. Deep Security 7.5 jest znacznie wydajniejszy i łatwiejszy w zarządzaniu w porównaniu z innymi programami antywirusowymi w środowiskach wirtualnych serwerów i komputerów stacjonarnych.
  • Integracja z interfejsami programowania VMware vShield Endpoint i narzędziem VMware vShield Manager umożliwia szybkie wdrożenie rozwiązania na hostach VMware vSphere oraz natychmiastową i przejrzystą ochronę maszyn wirtualnych VMware vSphere przez urządzenie wirtualne Deep Security. Trend Micro z powodzeniem zastosował w rozwiązaniu Deep Security najnowszy interfejs programowania i będzie nadal współpracował z firmą VMware, aby tworzyć nowe rozwiązania.
  • Moduł Deep Security można również zintegrować z infrastrukturą Trend Micro Smart Protection Network – główną infrastrukturą technologiczną rozwiązań Trend Micro. W rozwiązaniu takim wykorzystano wiele technologii, które czekają na opatentowanie, a także technologii internetowych (in-the-cloud) zapewniających korelację i analizę w czasie rzeczywistym. Gwarantują one natychmiastową ochronę. W rezultacie Deep Security nie tylko usuwa pliki wzorców szkodliwego oprogramowania z maszyn wirtualnych, ale również gwarantuje, że wzorce umieszczone w urządzeniach wirtualnych zajmują o wiele mniej miejsca niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.
  • O ile Deep Security zapewnia bezpieczny kontener, w którym klienci mogą umieszczać swoje aplikacje i dane, to w rozwiązaniu SecureCloud stosowane są funkcje szyfrowania i opatentowane funkcje zarządzania kluczami, umożliwiające firmom ochronę i kontrolowanie danych w prywatnych lub publicznych środowiskach typu cloud.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej