Strona główna / Na czasie / Zawodowcy Java do wynajęcia
poniedziałek 06 wrzesień 2010 | erka
Zawodowcy Java do wynajęcia
Ruszył nowy projekt firmy JAVART – platforma outsourcingu usług IT o nazwie JAVEO, umożliwiająca szybkie i bezproblemowe poszerzenie własnego zespołu programistów. Z jednej strony serwis umożliwi menadżerom szybkie i proste wyszukiwanie odpowiednich specjalistów do prowadzonych projektów. Z drugiej natomiast, dostarczy freelancerom i firmom IT, posiadającym wolne zasoby ekspertów, szansę na nowe, dodatkowe i ciekawe zlecenia.

Specyfika branży IT w dużej mierze zakłada projektowy system pracy. Firmy szukają specjalistów do konkretnych zespołów tylko na czas trwania przedsięwzięcia. Podobnie jest z programistami, którzy często wybierają karierę freelancera lub pracują dla firm wynajmujących ich do konkretnych zadań projektowych. JAVEO wychodzi naprzeciw potrzebom obu grup, tworząc platformę, za pomocą której w prosty sposób menadżerowie IT będą mogli znaleźć odpowiednich profesjonalistów, zaś programiści zyskają dodatkowy kanał prezentacji swojego portfolio potencjalnym zleceniodawcom.

- Wiemy, jak dużo czasu i wysiłku tracą menadżerowie poszukując fachowców do projektów informatycznych. Dzięki JAVEO wystarczy, że zleceniodawca sprecyzuje swoje wymagania oraz termin, w którym będzie potrzebować pracowników. Resztą zajmiemy się my – gwarantując znalezienie kandydata i minimalizując ryzyko związane z procesem outsourcingu – mówi Paweł Cybulski, wiceprezes zarządu JAVART. – Z drugiej strony jest to również doskonała okazja dla środowiska freelancerów IT do szerszego zaprezentowania swoich umiejętności.

Serwis podzielony jest na trzy kategorie – dla specjalistów, zleceniodawców oraz firm, które posiadają w swoich zasobach programistów do wynajęcia. Proces rejestracji w każdej z kategorii nie przekracza kilku minut. Fachowcy mają możliwość uzupełniania swojego cv, zaznaczając oraz wpisując konkretne umiejętności, zdobyte certyfikaty a także języki programowania, którymi się posługują, określając również ich stopień biegłości. Menadżerowie zaś za pomocą wyszukiwarki mogą dokładnie określić swoje preferencje i w prosty sposób wytypować potencjalnych kandydatów do wzmocnienia zespołu projektowego. Przy założeniu dostępności ekspertów oraz spełnieniu wszystkich wymogów formalnych, istnieje możliwość rozpoczęcia pracy z ich udziałem już następnego dnia.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej