Strona główna / Na czasie / GPS na komórkę w komunikacji miejskiej
czwartek 09 wrzesień 2010 | Jan Petersen
GPS na komórkę w komunikacji miejskiej
Najnowsza wersja GPS do telefonów komórkowych - NaviExpert 6.0. jest już na rynku. Posiada ona pierwszą na polskim rynku nawigację środkami komunikacji miejskiej. Użytkownicy NaviExpert będą mogli korzystać z nawigacji pieszej, lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej czy możliwości oszacowania ilości spalanego paliwa na wyznaczonej trasie przejazdu samochodem.

Od 9 września 2010 użytkownicy NaviExpert będą wspomagani przez nawigację nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w trakcie korzystania ze środków komunikacji miejskiej czy przemieszczania się pieszo. Po zakończonej podróży NaviExpert 6.0 będzie pomagał użytkownikom w znalezieniu najciekawszych miejsc (POI) oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych. Korzystanie ze wszystkich funkcji nawigacji ułatwi nowy, bardziej czytelny i prostszy w obsłudze interfejs.

Nawigacja do autobusu i tramwaju

Posiadacze telefonów z aplikacją NaviExpert mogą juz – po raz pierwszy w Polsce -  zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. NaviExpert udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. Prezentowane użytkownikowi dane pochodzą z partnerskiego serwisu jakdojade.pl. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Wraz z rozwojem serwisu jakdojade.pl usługa będzie się rozszerzać na kolejne miasta w Polsce. Dodatkowo, posiadacze nawigacji NaviExpert zostaną wyposażeni w profesjonalną nawigację pieszą.

Ciekawe miejsca

NaviExpert, dzięki stale rosnącej i aktualizowanej bazie ponad 260 tysięcy punktów POI umożliwia szybkie wyszukanie i dotarcie do najbardziej interesujących użytkownika miejsc. Aplikacja dostarczy informacji nie tylko o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach, ale również o klubach, koncertach czy imprezach sportowych. Osoby, które będą chciały spędzić czas wolny w sali kinowej, mogą za pomocą NaviExpert nie tylko zlokalizować najbliższe kino, ale i sprawdzić jego repertuar. Baza punktów POI jest dostarczana przez firmę Imagis i uzupełniana o informacje z takich serwisów internetowych, jak Gastronauci.pl, Eholiday.pl, Sybil.pl czy Coigdzie.pl.

Pozycjonowanie

Dzięki kolejnej nowej funkcjonalności w NaviExpert 6.0 - dodatkowej lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej, można wyszukiwać najbliższe adresy i punkty POI, otrzymać prezentację aktualnej przybliżonej pozycji na mapie czy nawet układać trasy z aktualnej pozycji bez sygnału GPS.

Ile pali samochód

Dzięki funkcji szacowania spalania NaviExpert może oszacować ilość spalanego paliwa na wyznaczonej trasie na podstawie informacji o rzeczywistych prędkościach jazdy pochodzących z danych Community Traffic Online. Ta funkcja to wstęp do wprowadzenia w kolejnej wersji aplikacji nowego typu trasy ECO umożliwiającej wytyczenie najbardziej ekonomicznego przejazdu.

Płynność jazdy w górę

Community Traffic Online pokazuje gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. W efekcie działania Community Traffic Online, użytkownik aplikacji NaviExpert dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji. Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej