Strona główna / Na czasie / Multimedialne Lamborghini  
środa 15 wrzesień 2010 | Jan Petersen
Multimedialne Lamborghini  
Do rodziny netbooków Asusa dołączył model VX6, który łączy dużą moc obliczeniową ze  świetną grafiką oraz systemem dźwięku dla wymagających. Model Lamborghini jest komputerowym odpowiednikiem osiągów ze świata motoryzacji.   

 

W wyniku współpracy firm Asus oraz Automobili Lamborghini powstał nowy netbook VX6, którego wygląd inspirowany jest tymi kultowymi autami. Nowy produkt ma parametry godne urządzenia noszącego tak szlachetne logo. Do korzystania z multimediów zachęcają świetne parametry grafiki, które zawdzięcza zastosowaniu procesora graficznego NVIDIA ION drugiej generacji. Technologia NVIDIA Optimus umożliwia przełączanie pomiędzy kartami graficznymi – zintegrowaną i wydzieloną – i pozwala zachować świetne parametry przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. Dzięki temu urządzenie może dłużej pracować na baterii.    

Dwurdzeniowy Atom

W modelu VX6 znajdziemy dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525, który współpracuje z komponentami graficznymi zapewniając 12–calowemu netbookowi parametry, dzięki którym świetnie nadaje się do pracy z multimediami. Bardzo dobra grafika współpracuje z ekranem o rozdzielczości 1366 x 768, który wyświetla ostry, żywy obraz. Poprzez złącze HDMI netbook może być podłączony do telewizora HD lub do innego urządzenia, umożliwiając wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1080p.

Dźwięk Bang & Olufsen

Kto by się spodziewał w małym urządzeniu tak porządnego dźwięku? Osiągnięto go dzięki zastosowaniu technologii Bang & Olufsen ICEpower. Zarówno głębokie, nasycone basy jak i dźwięk w całym paśmie wykracza daleko poza standardy, do których przyzwyczaiły nas dostępne dotąd netbooki. Zastosowany system audio zapewnia przestrzenny, czysty i mocny dźwięk.

Sportowy wygląd

Stylistyka nowego VX6 nawiązuje do roadstera - Lamborghini Murcielago LP640. W wyglądzie netbooka łatwo dostrzec eleganckie, opadające linie sportowego, włoskiego pierwowzoru. Poziom i jakość wykończenia nowego produktu ASUS znacznie wyprzedza standardy tej klasy urządzeń. Ergonomia jest tu na równie wysokim poziomie: VX6 dysponuje cichą, wyspową klawiaturą i miękkim wykończeniem obudowy w miejscu przed klawiaturą, gdzie opiera się nadgarstki. Zewnętrzne panele urządzenia wykończono eleganckim szczotkowanym metalem odpornym na zarysowania.

Wydajność i szybkość sportowa

ASUS, prekursor kategorii netbooków, w modelu VX6 zastosował najnowsze dostępne standardy włączając połączenie USB 3.0, które jest dziesięć razy szybsze od połączenia USB 2.0. USB 3.0 pozwala na szybki transfer danych i świetnie nadaje się do przenoszenia dużych plików w standardzie HD i do tworzenia zbiorów multimedialnych. VX6 wyposażony jest także w najnowszy standard połączeń bezprzewodowych - Bluetooth 3.0, który zapewnia większą przepustowość i jest do ośmiu razu wydajniejszy niż Bluetooth 2.1. Połączenia Wi-Fi odbywa sie za pomocą najszybszego bezprzewodowego standardu dostępnego w netbookach - 802.11n.

Do modelu ASUS VX6, można dokupić dedykowaną temu modelowi bezprzewodową mysz WX-LAMBORGHINI. Jej stylistyka także nawiązuje do sportowych kształtów aut Lamborghini i świetnie pasuje do serii notebooków noszących to logo. Mysz o rozdzielczości 2500 dpi wyposażona jest w nadajnik nano, który zapewnia jej zasięg do 10 m.   

Dane w chmurze

Wraz z zakupem nowego netbooka VX6, otrzymujemy dodatkowe 500 GB miejsca na nasze dane i mulimedia na ASUS WebStorage. Jest to nowoczesna technologia wykorzystująca tzw: cloud computing (chmurę obliczeniową). Dzięki niej, użytkownik zyskuje miejsce na przechowywanie swoich danych nie obciążając pamięci netbooka, mimo to mając do nich dostęp za każdym razem kiedy jest podłączony do Internetu.


Monitor

12.1” LED WXGA HD Screen (1366x768)

System operacyjny

Microsoft Windows® 7 (współpracujący z  technologią Express Gate)

System operacyjny

Microsoft Windows® 7 (współpracujący z  technologią Express Gate)

Procesor

Intel® Atom™ D525 (dwurdzeniowy, 1.8GHz)/Intel® NM10

Grafika

NVIDIA  ION2 (N11M-PT2) z 512MB GDDR3

Pamięć RAM

DDR3 SO-DIMM 1GB/2GB/4GB

Dysk twardy

250GB/320GB dysk twardy + 500GB  ASUS WebStorage

Urządzenia bezprzewodowe

WLAN: 802.11b/g/n i b/g 2.4GHz

Bluetooth 3.0  

Bateria

6-komorowa, litowo-jonowa, 2.6Ah (57.72W/h), Czas pracy: 6 godzin

Multimedia

Kamera

1.3 megapixeli

Audio

CODEC do odtwarzania w standardzie HD

Głośniki

Głośniki stereo, technologia Bang & Olufsen ICEpower  

Mikrofon

Wysokiej jakości wewnętrzny mikrofon

Interfejs

1 x VGA, 1 x HDMI, 2 x USB 3.0, 1 X USB 2.0,

1 x LAN RJ-45, 2 x audio jack

Czytnik kart: MMC/SD(SDXC)

 

Wymiary

297 (W) x 204 (D) x 28.67 (H) milimetrów

Waga

1.5 kg (wraz z baterią sześciokomorową)

Kolory

Biały / Czarny

       
  • Netbooki VX6 będą dostępne w Polsce pod koniec września w sugerowanej cenie 2399PLN.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej