Strona główna / Na czasie / Pierwszy mobilny dysk 1,5 TB
sobota 25 wrzesień 2010 | Jan Petersen
Pierwszy mobilny dysk 1,5 TB
Seagate wprowadził pierwszy na świecie 2,5-calowy dysk przenośny o pojemności 1.5 TB. Dysk będzie posiadał na wyposażeniu przewód z interfejsem USB 3.0 Urządzenie trafi do Polski jeszcze w 2010 roku.

Posiadając dysk o pojemności 1.5 TB użytkownicy mogą przechowywać do 60 filmów w rozdzielczości HD, 750 gier wideo, tysiące zdjęć i niezliczone godziny muzyki. Nowy dysk FreeAgent GoFlex 1.5 TB jest uniwersalnym, zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem, które pozwala przechowywać, udostępniać oraz korzystać z cyfrowych treści za pośrednictwem komputerów Mac, PC, odbiorników TV czy rozwiązań mobilnych.

“Wprowadzenie tego produktu na rynek krótko po przedstawieniu GoFlex Desk 3TB oraz hybrydowego dysku Momentus XT dowodzi, że Seagate jest technologicznym liderem(…)” – twierdzi Darcy Clarkson, vice president of Global Retail Sales and Marketing for Seagate.

1500 GB plus USB 3.0

Wszystkie przenośne dyski GoFlex 1.5TB będą sprzedawane z kablem wyposażonym w interfejs USB 3.0, co pozwoli na przyspieszenie transferu nawet 10-krotnie w porównaniu do rezultatów generowanych przez dysk wyposażony w złącze USB 2.0. Na przykład, dysk posiadający interfejs USB 3.0 przesyła plik 25 GB w niecałe 5 minut, podczas gdy dyskowi ze złączem USB 2.0 zajmuje to 14 min. Dyski przenośne GoFlex będą sprzedawane z kablem Superspeed USB 3.0, który będzie kompatybilny z istniejącymi portami USB 2.0.

  • Nowy 1.5 TB przenośny dysk GoFlex jest uniwersalnym rozwiązaniem do przechowywania, ochrony, udostępniania i korzystania z cyfrowych treści. Oprócz złącza USB 3.0, dysk można również podłączyć do szeregu kabli i akcesoriów jak GoFlex Net oraz odtwarzacz multimedialny GoFlex TV HD, dzięki czemu użytkownicy mogą odtwarzać cyfrowe treści na ekranie telewizora, poprzez sieć, za pomocą urządzeń mobilnych czy przez Internet.

Mac oraz Windows

Wszystkie dyski przenośne GoFlex 1.5 TB są kompatybilne z systememi operacyjnymi Windows oraz Mac OS X. Każdy dysk posiada sterownik NTFS dla systemu operacyjnego Mac OS X, dzięki któremu dostęp do danych będzie możliwy zarówno z komputerów Windows oraz Mac. Driver jest jednorazowo instalowany na komputerze Mac i pozwala na dostęp oraz przechowywanie plików na GoFlex  sformatowanym pod Windows.

Hybrydowy dysk twardy

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej