Strona główna / Na czasie / Dell: VIP czyli architektura chmury
sobota 09 październik 2010 | Jan Petersen/Dell
Dell: VIP czyli architektura chmury
VIS czyli Virtual Integrated System – tak nazywa się rozwiązanie firmy Dell wprowadzające nową architekturę. VIS ma umożliwić klientom pełne wykorzystanie możliwości wirtualizacji w sposób konwergentny. Oznacza to pełne wykorzystanie istniejących zasobów posiadanych data center bez potrzeby kupowania nowych rozwiązań.

 

„Raport IDC pokazuje, że firmy coraz częściej decydują się na przetwarzanie w chmurze - nie pozbywają się istniejących już struktur, ale równocześnie rozbudowują nowe usługi w prywatnych i publicznych chmurach. Europejskie organizacje, z których wiele zarządza złożonymi strukturami w wielu krajach, potrzebują technologii, która łatwo dopasowują się do ich środowiska” – mówi Chris Ingle, Associate Vice President, Consulting, SIS Group, w firmie IDC.

Rozwiązanie i usługi Dell VIS pomagają klientom połączyć nowe technologie z tymi juz istniejącymi w otwarty model na kształt przetwarzania w chmurze, który dynamicznie zarządza obciążeniem aplikacji i ujednolica heterogeniczne zasoby sieciowe, przechowywania i przetwarzania danych w jedną spójną pulę zasobów. Architektura Virtual Integrated System wyraża długoterminowe cele Dell, aby dostarczać klientom otwarte, skuteczne i niedrogie rozwiązania IT. Dzięki VIS firmy mogą dynamicznie dostosowywać swoje środowisko do zmieniającego się obciążenia. Ponadto, poprzez bliską współpracę z takimi partnerami jak Microsoft, VMware, Citrix oraz BMC, VIS lepiej wykorzystuje dotychczasowe zasoby, pozwalając ujednolicić i wykorzystać istniejące procesy IT dając klientowi większą kontrolę nad systemem i poprawiając jego spójność.

Komponenty architektury Dell VIS

Rozwiązanie VIS obejmuje moduły, które integrują się z już istniejącym środowiskiem IT klienta. Dzięki temu klienci mają większy wybór i możliwość wdrożenia najlepszych rozwiązań w swojej klasie. Dell VIS składa się z trzech kluczowych elementów:

  • Dell Advanced Infrastructure Manager (AIM) - upraszcza zarządzanie centrum danych, umożliwiając administratorowi przydzielenie zasobów serwerowych, sieciowych lub pamięci masowej pod konkretne aplikacje. VIS może połączyć heterogeniczne środowisko oraz wiodące hyperwizory wirtualizacji do stworzenia łatwej do zarządzania wirtualnej puli zasobów. AIM oddziela warstwę sprzętową od warstwy wirtualizacji centrum danych co pozwala klientowi skupić się na przydzielaniu zasobów z pojedynczej puli, a nie zarządzaniu różnymi technologiami.
  • Dell VIS Self-Service Creator- skraca czas, jaki jest potrzebny na wdrożenie nowych aplikacji biznesowych, poprzez standaryzację i automatyzację procesu. Internetowy portal umożliwia upoważnionym użytkownikom wybierać, wdrażać i zarządzać specjalnym katalogiem aplikacji i zasobów IT, skracając czas uruchomienia do kilku minut. VIS Self-Service Creator zwiększa kontrolę i przyspiesza działanie infrastruktury IT, przyczyniając się do oszczędności czasu i zasobów. Wszystko to dzieje się bezproblemowo z możliwością rozszerzenia działania usługi na hardware i software wielu dostawców.
  • Dell VIS Director - centrum operacji IT dla wirtualnego środowiska, które zapewnia klientom spójny obraz wirtualnych zależności i pozwala szybko zidentyfikować ewentualne problemy. Moduł pozwala tworzyć zaawansowane raporty, w tym analizować trendy, eksploatację czy rozlokowanie kosztów, zapewniając pracownikom IT lepszy obraz sytuacji dla podjęcia właściwych decyzji. Dzięki VIS Director firmy mogą efektywnie zarządzać bieżącym środowiskiem i tworzyć skuteczne plany na przyszłość.

Usługi Dell

Dell oferuje szereg usług  pozwalających przygotować się, zaplanować i zrealizować wdrożenie komponentów środowiska, którego głównym elementem będzie Dell VIS. Wdrożenie może się odbyć zarówna na posiadanej jak i nowej infrastrukturze. Dzięki dobranym usługom i rozwiązaniu VIS,  każda firma może zmienić strategię IT wybierając kierunek, który Dell określił mianem „Wirtual Era”:

  • Dell Consulting Services celem tych usług jest sprawne wprowadzenie narzędzi usprawniających funkcjonowanie firmy poczynając od organizacji IT. Usługi zapewniają dostarczenie narzędzi wspierających uruchomienie nowych procesów biznesowych (tzw. „Self-service provisioning”), czy też automatyzację rutynowych czynności, jak eliminacja awarii, zarządzanie platformą, optymalizacja zasobów. Dell dostarcza przygotowane scenariusze tzw. wdrożeń przyspieszonych, które skutecznie skracają czas wdrożenia, dostarczając nowych możliwości IT, a co za tym idzie, wcześniejszy zwrot z inwestycji. Dell zapewnia usługi w ramach PoC, pilotażowe, projektowe i wdrożeniowe, które uzupełnia zbiór usług edukacyjnych dla technologii Dell VIS.
  • Usługi Dell ProSupport- wiedza związana z oprogramowaniem w połączeniu z narzędziami, które mają pomóc klientom szybko zrealizować cele biznesowe. Możliwości Dell ProSupport zostały rozszerzone o wsparcie dla komponentów Dell VIS, oferując kompleksowe wsparcie dla całego środowiska IT klienta zarówno dla części sprzętowej, środowiska systemów operacyjnych jak i platformy Dell VIS. Funkcje takie jak proste do zaawansowanego rozwiązywania problemów oprogramowania, aktualizacje wraz ze zdalną instalacją pomagają klientom wspierać swoją heterogeniczną infrastrukturę.

Dostępność

Dell Advanced Infrastructure Manager i Dell VIS Self-Service Creator są już w sprzedaży, natomiast Dell VIS Director będzie dostępny w nadchodzącym kwartale.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej