Strona główna / Na czasie / IBM wprowadza na rynek polską wersję LotusLive
piątek 15 październik 2010 | erka
IBM wprowadza na rynek polską wersję LotusLive
IBM wprowadza na rynek polską wersję LotusLive  – pakietu rozwiązań działających w modelu cloud computing, na który składają się m.in. nowa poczta elektroniczna, rozwiązania wspomagające pracę grupową, zarządzanie plikami oraz funkcjonalności zintegrowane z rozwiązaniami partnerskimi, takimi jak aplikacja Skype.

W model cloud computing IT dostarczane jest jako usługa przez Internet. Pakiet LotusLive umożliwia organizowanie spotkań elektronicznych, współużytkowanie plików, prowadzenie rozmów sieciowych, zarządzanie projektami i pracę w sieci z potencjalnymi klientami.

Usługa poczty elektronicznej LotusLive Notes zapewnia przedsiębiorstwu wysokiej klasy korporacyjną pocztę elektroniczną, kalendarz i bazę kontaktów opartą na uznanym na rynku produkcie IBM Lotus Domino.

IBM dostarcza także funkcje współpracy ze społecznościami w ramach pakietów LotusLive Engage i LotusLive Connections. Członkowie takiej Społeczności, którzy mogą pochodzić
z różnych organizacji, mają możliwość współużytkowania projektów, plików i zakładek,
a nawet udostępniania elektronicznych forów dyskusyjnych, w których mogą uczestniczyć wszyscy członkowie społeczności.

Środowisko LotusLive oferuje też bogaty zestaw funkcji dzięki zintegrowaniu z rozwiązaniami partnerów biznesowych. Przykładowo integracja programu Skype pozwala korzystać
z technologii VoIP w społeczności LotusLive. Daje dostęp do kontaktów Skype i umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym bezpośrednio w środowisku LotusLive. Z kolei aplikacja Salesforce.com umożliwia użytkownikom systemu CRM Salesforce korzystanie z komponentów LotusLive za pośrednictwem karty LotusLive dostępnej bezpośrednio w środowisku CRM Salesforce.

Coraz więcej firm szuka sposobów na zminimalizowanie kosztów, osiągnięcie lepszych efektów, przy mniejszych nakładach oraz poszukuje nowych sposobów ściślejszej współpracy z klientami i partnerami” – powiedział Wojciech Wilk, specjalista od LotusLive w IBM Polska. – „LotusLive umożliwia realizację tych celów, a przy tym jest oferowany przez firmę godną zaufania w bezpiecznym i niezawodnym środowisku”.

Z usług LotusLive korzysta już wiele firm na świecie różnej wielkości. Panasonic w oparciu
o LotusLive zapewnia swoim pracownikom efektywną komunikację i współpracę
w ramach światowej sieci klientów, partnerów oraz dostawców.
aatranslations, firma tłumaczeniowa średniej wielkości o zasięgu ogólnoeuropejskim korzysta z licencji oprogramowania LotusLive przy współpracy z 7.000 klientami oraz 700 tłumaczami w 20 krajach. Firma Signature Mortgage Corporation ze Stanów Zjednoczonych, z użyciem narzędzi IBM LotusLive, umożliwia swoim klientom przegląd oraz podpisywanie wniosków o kredyt hipoteczny w dowolnym miejscu. Celem jest zminimalizowanie czasu przetwarzania wniosków z obecnego terminu siedmiu dni do 24 godzin.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej