czwartek 21 październik 2010 | erka

Najnowsza bezpłatna wersja Ovi Map w Twoim telefonie

Firma Nokia udostępniła darmową aktualizację danych map do nawigacji Ovi Mapy. Powodów, dla których warto ją pobrać jest sporo: więcej dróg i ważnych punktów (POI), a także nowe państwa z pełnym pokryciem nawigacyjnym.

Najnowsze OVI Mapy* wraz darmową nawigacją samochodową i pieszą oferują wskazówki głosowe w 75 krajach i 46 językach, a także szczegółowe mapy ponad 180 państw. Dzięki aktualizacji polscy użytkownicy otrzymają najdokładniejsze mapy, a także szereg istotnych w podróży informacji. Nowa wersja oferuje 100% pokrycie mapami siatki polskich dróg - w sumie jest to aż 677 650 km. Aktualizacja obejmuje również najnowsze informacje o trwających inwestycjach, co ułatwi wybór właściwej trasy i nie doprowadzi nas do zamkniętej drogi z powodu trwających prac.

Dzięki nowym OVI Mapom otrzymamy informacje o 172 412 ważnych w podróży punktach (POI) w tym o stacjach benzynowych, restauracjach, bankomatach i miejscach noclegowych. W końcu, aby korzystanie z OVI Map było jeszcze wygodniejsze aktualizacja oferuje również 137 wizualizacji 3D najważniejszych punktów orientacyjnych, jak na przykład Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

OVI Mapy to szereg przydanych w podróży funkcji, jak dostęp do informacji o ograniczeniach prędkości, tzw. czarnych punktach oraz groźnych zakrętach. Przydatne dla kierowców są także wiadomości o aktualnym natężeniu ruchu oraz lokalizacji fotoradarów. OVI Mapy oferują także dostęp do informacji z serwisu CustomWeather, dzięki czemu w dowolnym miejscu możemy sprawdzić pogodę na najbliższe dni, a także z  serwisu Co i Gdzie, dzięki któremu dowiemy się jakie są aktualne wydarzenia kulturalne

i imprezy w całym kraju.

Pobranie aktualizacji danych do OVI Map jest proste. Wystarczy, że zainstalujemy na naszym komputerze bezpłatne oprogramowanie Nokia OVI Suite i bez ponoszenia żadnych kosztów pobierzemy najnowszą wersję OVI Map ze strony www.nokia.pl/mapy. Pod tym adresem znajduje się także film instruktażowy, który w kilku prostych krokach demonstruje, jak  pobrać i zainstalować darmową nawigację w swoim telefonie komórkowym.

*) Z bezpłatnej nawigacji i najnowszej wersji Ovi Map mogą korzystać użytkownicy telefonów Nokia N8, Nokia N97 mini, Nokia N97 mini Gold Edition, Nokia N97, Nokia N86 8MP, Nokia E71, Nokia E66, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230, Nokia E52, Nokia E55, Nokia E72, Nokia 6720 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 6730 classic, Nokia X6 16 GB, Nokia C6, Nokia C5, Nokia E5, Nokia 6760 slide, Nokia 6700 classic oraz Nokia 2710 Navigation Edition.