Strona główna / Na czasie / OKI MC561dn: nowe urządzenie wielofunkcyjne
piątek 22 październik 2010 | erka
OKI MC561dn: nowe urządzenie wielofunkcyjne
MC561dn zostało stworzone z myślą o klientach z sektorów małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz użytkowników domowych i małych biur (SOHO), stanowiących istotną część rynku druku.

 

MC561 zostało zaprojektowane tak, by objąć zdecydowane prowadzenie pod względem kosztów i wydajności w najszybciej rozwijającym się segmencie rynku druku. Według szacunków IDC w 2010 roku segment kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A4 odnotował wzrost o 30%. To wyraz rosnącego uznania dla korzyści, jakie niosą ze sobą te produkty – niewielkie urządzenia, łączące funkcje drukarki, skanera i faksu z opłacalnością eksploatacji.

Efektywność i produktywność

W skład oferty kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A4 wchodzi nowy produkt:  MC561 – najwyższej klasy urządzenie 4 w 1 o zwiększonym wskaźniku produktywności, następca modelu MC560.   

Urządzenie to zostało wyposażone w najnowszy, zaawansowany silnik druku OKI. To rozwiązanie zawiera standardowo funkcję druku dwustronne. W nowym urządzeniu wielofunkcyjnym pracuje ponadto skaner i kontroler LED opracowany przez OKI.   W standardzie MC561 znalazł się także podajnik z automatyczną funkcją odwracania dokumentów (RADF) na 50 arkuszy, który przyspiesza i ułatwia kopiowanie, skanowanie i faksowanie* dokumentów dwustronnych.

Nowy produkt cechuje ponadto wysoce konkurencyjna prędkość druku. Model MC561 drukuje z prędkością 26 stron na minutę w kolorze i 30 w czerni, czyli znacznie szybciej niż najważniejsze konkurencyjne urządzenia.       

Łatwość obsługi

Klienci z sektorów MŚP oraz SOHO wysoko cenią łatwość obsługi. Urządzenie wielofunkcyjne  MC561dn wyposażono w duży i wyraźny wyświetlacz graficzny LCD oraz prosty w obsłudze panel sterowania, umożliwiający szybki i łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji urządzenia i pełne wykorzystanie jego potencjału. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość łatwego i bezpiecznego drukowania z przenośnych urządzeń pamięci USB oraz zapisywania na nich zeskanowanych plików i dokumentów, co eliminuje konieczność przesyłania danych poprzez sieć.

Model MC561dn został wyposażony w standardową klawiaturę QWERTY, która umożliwi szybkie wpisywanie adresu e-mail podczas przesyłania pocztą zeskanowanych plików bezpośrednio do odbiorcy, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku napiętych terminów. 

Wpływ urządzenia na środowisko naturalne również uległ poprawie. Włączenie inteligentnego trybu ECO powoduje zmniejszenie poziomu poboru mocy i automatycznie skraca czas wykonania niewielkich zadań drukowania, jednocześnie zwiększając wydajność.   

 

Specyfikacja (MC561dn):

 

Typ: druk/scan/kopia/fax (MC561dn)

Prędkość druku (kolor): 26ppm (MC561dn)

Prędkość druku (mono): 30ppm (MC561dn)

Rozdzielczość: 1200 x 600dpi (druk), 600 x 600dpi (kopiowanie/skanowanie)

Emulation: PCL6 (XL3.0 and PCL5c), PostScript3 Emulation, SIDM (IBM-PPR,EPSON-FX)

Podajnik: 250 sheets

Podajnik: 100 sheets

Wyświetlacz LCD: Duży graficzny LCD

Klawiatura Qwerty

Pojemność tonera: K: 3.5k, CMY: 2k i 5k CMYK

Zużycie prądu (tryb uśpienia):mniej niż 1.5W (MC561dn)

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej