Strona główna / Na czasie / Druk dla każdego
sobota 23 październik 2010 | Mikołaj Radziwonowicz
Druk dla każdego
Już po raz trzeci HP zorganizowało konferencję pod tytułem „PRINTONOMICS” pokazującą najnowsze rozwiązania druku dla biznesu. Oferta była skierowana do małych i średnich firm, ale także do korporacji.


Pokazano sposoby na redukcję kosztów związanych z drukiem masowym oraz bardziej sprawne sposoby przesyłu informacji we własnej firmie. Na konferencji poruszono też kwestie bezpieczeństwa danych firmowych. HP stworzył drukarki rozpoznające odciski palców ich właścicieli oraz innych użytkowników używających konkretną drukarkę. Wpisywanie kodu PIN powoli odchodzi do lamusa, ponieważ jest możliwe podejrzenie wpisywanego kodu przez osoby trzecie.

  • W celu ochrony można wykorzystać o wiele lepsze zabezpieczenie jakim jest karta chip z paskiem magnetycznym. Aby uzyskać dostęp wystarczy przejechać kartą we wskazanym miejscu (podobnie jak przy płatnościach w sklepach). Jakby było tego mało standardowo drukarki zostały wyposażone w 32 GB dysk twardy na którym możemy przechowywać pliki. Ponieważ średnia wielkość pliku PDF to 5 MB a plik w formacie Word to średnio 790KB, to na przestrzeni dyskowej 80 GB zmieścilibyśmy 6400dokumentów w PDF oraz 40 milionów dokumentów Worda. Jak na drukarkę - liczby robią wrażenie.

HP pochwaliło się też szybkimi drukarkami z wyglądu przypominającymi grill lub pianino. Wg mnie najbardziej interesująca była drukarka Designjest Z6200. Urządzenie może drukować w rozdzielczości do 2400 dpi z szybkością do 140 metrów na godzinę.Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej