Strona główna / Na czasie / Internetowa Rewolucja rusza w Polskę
wtorek 09 listopad 2010 | erka
Internetowa Rewolucja rusza w Polskę
Eksperci szacują, że co druga polska firma nie ma strony internetowej. Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych w ramach Internetowej Rewolucji brak znajomości narzędzi oraz niska świadomość korzyści, jakie może przynieść Internet w działalności biznesowej, to główne przyczyny odstraszające polskich przedsiębiorców od wirtualnego świata.

Akcja realizowana przez home.pl, Google oraz PKPP Lewiatan pod patronatem Ministerstwa Gospodarki ma ten stan zmienić. Od 17 listopada br. Internetowa Rewolucja wyrusza w Polskę z cyklem spotkań szkoleniowo-edukacyjnych.

“W Polsce mamy do czynienia ze stałym wzrostem liczby użytkowników Internetu. Ponad 50% Polaków można określać mianem aktywnych internautów. Do tego bardzo szybko rozwija się rejestr domen krajowych .PL. Wkrótce osiągnie on liczbę 2 milionów adresów. Wydawałoby się, że pociągnie to za sobą masową obecność przedsiębiorców w Internecie. Niestety, rzeczywistość weryfikuje ten pogląd. Wiele małych i średnich firm dalej obawia się wejścia do sieci, bądź nie wie jak ma to zrobić” - mówi Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.

W celu przełamania barier obecności firm w Internecie został stworzony zestaw narzędzi umożliwiających bezpłatne, profesjonalne działanie biznesowe w sieci. Firma home.pl przygotowała specjalny pakiet pozwalający na stworzenie od podstaw w pełni funkcjonalnej strony firmowej, a Google zapewnia rozwiązania promocyjno-reklamowe. Przedsięwzięcie jest wspierane również przez PKPP Lewiatan oraz Ministerstwo Gospodarki.

Pierwszy rok funkcjonowania Internetowej Rewolucji przyniósł ogromne zainteresowanie przedsiębiorców. Ze wsparcia skorzystało 29 tysięcy firm z całego kraju. Wyniki badań pokazują jednak, że aktywizacja przedsiębiorców na obecnym etapie w dużej mierze wymaga pogłębionych działań edukacyjnych.

W tym celu została przygotowana seria regionalnych, otwartych dni Internetu. W ich trakcie uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat technologii internetowych oraz otrzymać praktyczne porady na temat budowania firmowego wizerunku w sieci. Nie zabraknie również warsztatów, szkoleń i okazji do konsultacji z ekspertami. W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci czy urzędnicy.

Pierwsza okazja do skorzystania z wiedzy ekspertów oraz narzędzi Internetowej Rewolucji będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Już 17 listopada odbędzie się spotkanie we Wrocławiu inaugurujące cały cykl. Kolejne, będzie miało miejsce 23 listopada w Krakowie. Na początku przyszłego roku Internetowa Rewolucja odwiedzi również Gdańsk, Poznań, Katowice oraz Szczecin.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej