Strona główna / Na czasie / Topowy router ze wszystkim
wtorek 07 grudzień 2010 | Cezary Tchorek-Helm
Topowy router ze wszystkim
Firma AVG nieczęsto wprowadza nowości, dysponując bardzo rozbudowaną i wyrafinowaną ofertą. Dzisiaj zaprezentowano dwa nowe elementy rozwijające rodzinę routerów i peryferiów FRITZ! – router i nową słuchawkę bezprzewodową. Najnowszy FRITZ!Box Fon WLAN 7390 ma wszystko do obsłużenia internetowego, telefonicznego i multimedialnego małej firmy.

Za pomocą nowego FRTIZA!  AVM ponownie wyznacza współczesne standardy. W ten high-endowy router wbudowano obsługę WLAN, mini centralkę telefoniczną VoIP, bazę DECT dla słuchawek bezprzewodowych, serwer multimediów i plików (NAS), a system łączy się z Internetem z prędkościami powyżej 100 Mbit/s za pomocą zintegrowanego modemu ADSL i VDSL. Dodatkowo, urządzenie dysponuje gigabitowymi interfejsami Ethernet i jako pierwsze w swej klasie pozwala równocześnie korzystać ze standardowego pasma WLAN 2.4-GHz oraz - mniej zatłoczonego - 5-GHz. Takie bogactwo funkcji czyni z nowej generacji urządzeń FRITZ!Box idealną platformę komunikacyjną dla najbardziej wymagających użytkowników Internetu i domowej sieci.

Router na wszelkie sposoby dostępu do Internetu

 

 

FRITZ!Box Fon WLAN 7390, najnowszy flagowy produkt z rodziny FRITZ!Box, skupia w sobie wszystkie funkcje komunikacyjne. Oferuje transfery z prędkością 100 megabitów na sekundę za pomocą szerokopasmowej linii VDSL, lecz może również współdziałać z innymi technologiami, np. ADSL, ADSL2+ lub siecią LAN. Jest nawet w stanie łączyć się z Internetem bezprzewodowo, za pomocą USB i modemu UMTS/HSPA, nie wspominając o modemach kablowych, zachowując w każdym scenariuszu pełną funkcjonalność sieciową i telefoniczną. Kombajn sieciowy AVM wyposażony jest standardowo w modem VDSL i ADSL, centralkę telefoniczną obsługującą telefonię analogową, VoIP i ISDN, WLAN, DECT, gigabitowy switch i serwer plików. Za pomocą tak bogato wyposażonego urządzenia, AVM wyznacza nowy standard w domowym dostępie do Internetu i wykorzystaniu domowej sieci teleinformatycznej.

 

 

Standard N w paśmie 2.4-GHz oraz 5-GHz

FRITZ!Box 7390 jest pierwszym urządzeniem w swojej klasie, które potrafi równocześnie używać pasma 2.4 GHz oraz 5 GHz. Zaletami wykorzystania zakresu częstotliwości 5GHz są większe przepustowości oraz mniejszy tłok w eterze, powodowany przez liczne komputerowe sieci bezprzewodowe i inne urządzenia radiowe (np. piloty do bram czy elektroniczne niańki) realizujące transmisję w popularnym paśmie 2.4 GHz.

Storage NAS oraz 2 x USB

FRITZ!Box Fon WLAN 7390 jest pierwszym urządzeniem oferującym dwa szybkie porty USB, umożliwiające podłączenie różnorakich peryferiów, jak np. drukarki, zewnętrzne napędy dyskowe i innych wykorzystujących uniwersalną magistralę szeregową. Wszelkie podłączone do FRITZ!Box zasoby mogą być współdzielone przez wszystkich autoryzowanych użytkowników sieci, przez co zmniejsza się ilość potrzebnych, lecz również kosztownych, urządzeń. FRITZ!Box posiada dodatkowo cztery gigabitowe interfejsy Ethernet do szybkiej wymiany danych w lokalnej sieci LAN. Nowy router AVM ma również wbudowane 512 MB wewnętrznej pamięci, którą można wykorzystać do przechowywania plików, faksów, wiadomości głosowych, zdjęć oraz muzyki i udostępniania ich w sieci. Funkcjonalność NAS (Network Attached Storage) pozwala współdzielić zasoby dyskowe nie tylko w całej sieci lokalnej, ale - jeśli takie są wymogi - również w Internecie, za pomocą bezpiecznego połączenia. Dzięki pamięci USB i zewnętrznym dyskom można bezproblemowo rozszerzyć pojemność wbudowanej pamięci.

Funkcjonalności FRITZ!Box Fon WLAN 7390

 • Szybki dostęp do Internetu przez wbudowany modem VDSL/ADSL2+ (do 100 Mbit/s)
 • Bezprzewodowa sieć w standardzie N o przepustowości 300 Mbit/s, z wykorzystaniem popularnych standardów
 • Praca w trybie routera z wykorzystaniem modemu kablowego lub USB dla sieci komórkowych (UMTS/HSPA/4G)
 • Podwójny interfejs bezprzewodowy w standardzie N korzystający równocześnie z pasma 2.4 oraz 5 GHz
 • Centralka telefoniczna obsługująca telefonię tradycyjną i internetową
 • Baza DECT/CAT-iq dla 6 aparatów bezprzewodowych
 • Obsługa telefonii internetowej wysokiej jakości
 • Obsługa do 5 wbudowanych, automatycznych sekretarek z funkcją voice-to-mail
 • Usługi faksowe z funkcją przesyłania dokumentów mailem (fax-to-mail)
 • Serwer multimediów z wbudowaną pamięcią 512 MB do korzystania z plików dźwiękowych, obrazów i wideo w sieci
 • Funkcjonalność NAS do współdzielenia zasobów dyskowych
 • Wbudowany koncentrator VPN (IPSec)
 • Fabryczne zabezpieczenie interfejsów radiowych WLAN i DECT za pomocą szyfrowania oraz firewall
 • Bezprzewodowy dostęp do Internetu dla gości (izolacja od zasobów sieci lokalnej)

FRITZ!Box 7390 jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie 970 zł (brutto).

Nowy telefon FRITZ!Fon  

Nowa słuchawka FRITZ!Fon MT-F jest wyposażona w pokaźny (240 x 320 pikseli) wyświetlacz odwzorowujący 262 000 kolorów. Książka telefoniczna mieści do 300 wpisów, ułożonych w kategorie „osobiste” i „służbowe”. Ważne kontakty mogą być specjalnie oznaczone, a rozmowy łączone nawet przy wyciszonym dzwonku. Poszczególni użytkownicy mogą mieć uruchomione na FRITZ!Box własne automatyczne sekretarki. Centralna książka telefoniczna dostępna dla wszystkich terminali przenośnych, którą można łatwo edytować za pomocą przeglądarki internetowej, to kolejne udogodnienie. FRITZ!Fon aktywnie informuje o nieodebranych połączeniach i pozostawionych wiadomościach głosowych. Ustawienie urządzenia ułatwia wygodny kreator konfiguracji.

Kodek HD Voice

Za pomocą nowej słuchawki FRITZ!Fon MT-F można rozmawiać za pośrednictwem linii stacjonarnej lub VoIP. Połączenia internetowe pomiędzy terminalami zgodnymi ze standardem CAT-iq (Cordless Advanced Technology - Internet and quality) wykorzystującym technologię DECT, charakteryzują się wysoką jakością dźwięku (HD Voice), dzięki czemu głos rozmówców jest naturalny. Za pomocą słuchawki FRITZ!Fon można prowadzić rozmowy, z jakością HD, również używając systemu głośnomówiącego, czy zestawu słuchawkowego.

Poczta elektroniczna i RSS

FRITZ!Fon zalogowany do routera FRITZ!Box wyposażonego w bazę DECT informuje o nadejściu poczty elektronicznej, którą można odczytać na ekranie słuchawki, bez konieczności włączania komputera.  Pecet nie jest również konieczny, aby przeczytać najnowsze wiadomości, prognozę pogody, wyniki meczu – wszystko to można zrobić za pomocą terminala FRITZ!Fon. Oprócz fabrycznie skonfigurowanych kanałów RSS można wedle potrzeby zaabonować dowolnie wybrane informacje. FRITZ!Fon jest urządzeniem ekonomicznym pod względem zużycia energii. Aby zminimalizować pole elektromagnetyczne, FRITZ!Fon obsługuje w pełnym zakresie tryb „Eco”. Podczas połączenia, moc sygnału radiowego jest redukowana do niezbędnego minimum, a po zakończeniu rozmowy, spada niemal do zera.

 • Oficjalnym dystrybutorem produktów AVM w Polsce jest firma proICT (www.proict.pl)

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej