Strona główna / Na czasie / Platforma Sandy Bridge plus technologia SLI
środa 08 grudzień 2010 | erka
Platforma Sandy Bridge plus technologia SLI
Intel, ASUS, Gigabyte, MSI i EVGA zapowiadają płyty główne oparte na układach P67 obsługujących architekturę Sandy Bridge i wyposażone w wieloprocesorową technologię SLI firmy NVIDIA

Firma NVIDIA udzieliła licencji  NVIDIA® SLI® producentom płyt głównych na świecie, w tym firmom Intel, ASUS, Gigabyte, MSI i EVGA. Licencja umożliwia zastosowanie tej technologii w płytach głównych opartych na najnowszych układach P67 Express firmy Intel, które będą obsługiwać nadchodzące procesory firmy Intel z architekturą Sandy Bridge.

Każdy użytkownik płyty głównej opartej na układzie P67 z certyfikatem obsługi technologii SLI oraz procesora Sandy Bridge będzie mógł wyposażyć komputer w jeden lub w dwa procesory graficzne GeForce® firmy NVIDIA – włącznie z modelem GeForce GTX 580, najszybszym jednoukładowym procesorem graficznym obsługującym biblioteki DX 11 na świecie.

Dzisiejsza zapowiedź oznacza, że technologia SLI firmy NVIDIA będzie dostępna we wszystkich platformach komputerów stacjonarnych i mobilnych przeznaczonych dla procesorów centralnych Core i7, Core i5, Core i3, Core 2 Quad i Core 2 Duo dostępnych na rynku konsumenckim.

Procesory graficzne NVIDIA z obsługą technologii DX11 zostały zaprojektowane z myślą o osiągnięciu najwyższej wydajności w grach wykorzystujących DX11. To również jedyne układy wyposażone w wiele silników teselacji, które zapewniają zaawansowaną funkcjonalność renderowania grafiki. Gracz posiadający komputer z certyfikowaną płytą główną wyposażoną w technologię SLI firmy NVIDIA może dołożyć do niego drugi procesor graficzny, zyskując nawet dwukrotny wzrost wydajności.

Procesory graficzne NVIDIA GeForce zapewniają graczom dodatkowe funkcje, których nie znajdą w rozwiązaniach konkurencyjnych, w tym technologię PhysX® firmy NVIDIA zapewniającą bardziej realistyczne efekty w grach i obsługę technologii 3D Vision™, która zapewnia niesamowite efekty stereoskopowego trójwymiaru nawet na trzech monitorach jednocześnie.  

Więcej informacji na temat technologii NVIDIA SLI można znaleźć na stronie: www.nvidia.pl/sli.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej